Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten a metróra egységes...

Budapesten a metróra egységes jegy van, vagy minden metróra másfajtát kell venni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl. veszek jegyet a keletiből délibe, az pl. Kelenföldről is jó a déliig?

És ezek a jegyek nem járnak le, ha igen mennyi idő után?



2017. nov. 14. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Vonaljegy van, ami mindegyik metróra (és a legtöbb egyéb BKK-járatra is) érvényes. Nem viszonylatra szól, hanem egy teljes vonalra, sőt metrón még át is szállhatsz vele másik metróvonalra. A metróba belépés előtt kezelni kell. Addig érvényesek, amíg nincs áremelkedés.
2017. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs külön metró jegy. Vonaljegy van, amivel egyszer szállhatsz buszra, villamosra, trolira vagy Budapesten belül HÉV-re VAGY a egyszer mehetsz be a metróba, ám a metróhálozaton belül akárhányszor átszállhatsz. (De visszafelè nem utazhatsz, nem szakíthatod meg az utazást és van egy eléggé megengedő időkorlát is.) Sőt, a metrópótló buszokra és villamosokra is érvényes a metróba való belèpéskor érvényesített vonaljegy, de átszálláskor a másik felét is érvényeíteni kell. És ez visszafelé is így van, metrópótlóról metróra àtszálláskor.
2017. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Addig érvényesek, amíg nincs áremelkedés."


Én úgy tudom, hogy amióta fémszálasok, azóta már akármeddig érvényesek. De aki tutira akar menni, a bkv honlapján keresgél, vagy ír nekik egy e-mailt, nem itt kérdezősködik.

2017. nov. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!