Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Helyközi járaton szinte sosem...

Helyközi járaton szinte sosem pecsételik le a közalkalmazotti 50%-oa papírt! Miért?

Figyelt kérdés
Ilyen jó fejek? Eddig 20-30 alkalomból egyetlen egyszer húzott le buszon a sofőr belőle. És ma a vonaton is mázlim volt:automatából vettem jegyet, mondtam a kallernek, hogy itt a papír hozzá, de csak mosolygott és továbbment. Amúgy a kérdésem az, hogy mindenhol ilyen "bátrak" a buszsofőrök vagy csak Szolnok megyében? Hiszen ők is megüthetik a bokájukat,ha felszáll a kaller (atomritka eset).

2017. nov. 17. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább azért van, mert nevetséges az egész koncepció, hogy a buszvezető/jegyvizsgáló/ellenőr/akárki mozgó járművön, másokat feltartva A4-es papírokba írogasson/pecsételjen. Aztán sokszor ténylegesen is szarnak bele, mert lebukni szinte biztosan nem fognak vele.
2017. nov. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint az ellenőröket se érdekli, hogy nincs beírva. De én csak buszon tapasztaltam azt, hogy nem írják be, vonaton mindig be szokták.
2017. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Amúgy szerintem ezt az egész kedvezményrendszert mindegy, hogy közalkalmazotti 50 %, vagy a 65+-osok ingyenes utazása sürgősen meg kéne szüntetni. Emiatt is állnak a közlekedési cégek úgy, ahogy állnak.
2017. nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván emiatt dől romba minden közlekedési társaság 😅 Naná, hogy örülök neki, nem panaszképpen kérdeztem, csak kíváncsi voltam mások tapasztalatára is 😊👏
2017. nov. 18. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:

# 3


Azért valamilyen kedvezményrendszer szerintem kell, de az tény, hogy ami most van, azt nagyon át kéne gondolni. Ingyenes utazást valóban meg kéne szüntetni, az nem működik sehogy, esetleg a kisgyerekeknek hagynám meg.


Na meg ugye nem lenne hátrány az sem, hogy ha az állam kedvezményt állapít meg, és kötelezi a közlekedési társaságokat, hogy ilyen-olyan kedvezménnyel vagy ingyen vigyék el az utasokat, akkor ezt meg is térítse. Mert most nem nagyon vannak ezek megtérítve, és pl. a 65+-os ingyenes utazások semmilyen formában nincsenek is mérve.

2017. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok, hát az tény, lehet sok a kedvezmény vagy inkább sok a kedvezményekkel visszaélő, na de pont a nyugdíjasoktól elvenni? Nehogy már, aki dolgozott x évig és "élvezi" az öregségi nyugdíját, annak a kiló kenyér megvétele és pl az orvoshoz való eljutás ára között kelljen döntenie.
2017. nov. 18. 23:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs, nem azt írtad vegyék el tőlük, csak már én nem tudok olvasni! Amúgy pacsi 😅👏
2017. nov. 18. 23:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nehogy már, aki dolgozott x évig"


Először is a 65 éven felüliség nem jelenti azt, hogy valaki x évig dolgozott.


Másodszor, akkor ennyi erővel az egész ország utazhatna ingyen. Hiszen az aktív korúak meg éppen termelik meg az ország GDP-jét, tehát nehogy már fizessenek az utazásért.


És az szerinted rendben van, hogy a kereset nélküli kisdiákok (pontosabban a szüleik) fizessenek nyugodtan, de a 65 éven felüliek (elvileg saját jövedelemmel) "nehogy már"? Mi indokolja azt, hogy a nyugdíjasok kedvezménye nagyobb, mint a diákok kedvezménye az országban? Ezt nekem még soha senki nem tudta megmagyarázni.


Ha egy nyugdíjasnak a kenyér és az orvoshoz elmenetel között kell dönteni, az valóban nagy baj. De ez egy demagóg példa, mert a nyugdíjasok igen kis rétege kényszerül erről dönteni, és akik valóban rászorulnak, azt természetesen én is támogatnám, csak szociális alapon, és nem azért, mert betöltött egy adott kort.


Nincs nekem semmi bajom a nyugdíjasokkal (pontosabban a 65 éven felüliekkel), de az ingyenes utazás az olyan mértékű túlzás, hogy kifejezni nem lehet. Ráadásul anno szavazatfelvásárlási céllal vezették be, és azóta is csak azért nincs kivezetve, mert a mindenkori kormányok félnek a nyugdíjas rétegtől. Csak lassan ez ránk fog borulni, mert a 65+-os réteg egyre csak nő, a fiatalok és a dolgozók meg egyre kevesebben vannak, és egy idő után már nem lehet majd a nyugdíjasokat erőnkön felül támogatni.

2017. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A világ legtöbb országában vannak kedvezmények a közlekedésben. De ezeket általában a közlekedési cégek adják üzletpolitikai szempontok alapján. Sajnos nálunk igen széles az "alanyi jogon járó" kedvezmények köre, ami sok mindennek mondható, de igazságosnak és hasznosnak nem.
2017. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!