Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntethetnek engem vagy a...

Megbüntethetnek engem vagy a velem utazó gyermeket, ha nincs nála személyi igazolvány?

Figyelt kérdés

Bébiszitterként dolgozom, és előfordul, hogy buszra szállunk egy autista kisfiúval, akire vigyázni szoktam. Én hozom el az oviból, és az édesanyjának reggel nem mindig jut eszébe ott hagyni a gyerek MÁK kártyáját, ami Budapesten belül ingyenes utazásra jogosítja őt és kísérőjét, tehát ebben az esetben engem is.


Másrészt a MÁK kártya a gyerek személyi igazolványával együtt érvényes, amit pedig a szülők soha nem adnak oda nekem.


Szerencsére még soha nem jött ilyenkor ellenőr, de mi történik, ha mégis megbüntetik? Nekem van érvényes bérletem, akkor engem nem büntethetnek meg, ugye?

De mivel csak nálam van személyi, akkor az én adataimat vennék fel? Ne adjam át a személyimet, vagy mit tehetek ilyenkor?



2017. dec. 5. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha neked van bérleted, akkor téged nem büntethetnek meg. Ha MÁK kártya elfogadásának feltétele a személyi igazolvány akkor megbüntethetik a gyereket. Érdemes lenne legalább egy személyi igazolvány fénymásolatot magadnál hordanod hátha elnézőbbek lesznek akkor.
2017. dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
"Én hozom el az oviból..." Az iskola megkezdéséig a gyerek egyébként is ingyen utazik.
2017. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez biztos?

7 éves egyébként a gyerek. Hogyan tudom igazolni, hogy még óvodás? Vagy ezen nem akadnak fenn az ellenőrök?

2017. dec. 5. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Komolyan kérdezed? Valaki utazik jegy nélkül, az ingyenes utazásra jogosultságát meg nem tudja igazolni. Szerinted jár a büntetés?
2017. dec. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nyilván jár a büntetés, a kérdés nem erre vonatkozik, hanem arra, hogy engem megbüntethetnek-e. Ugyanis nálam van személyi igazolvány, a gyereknél pedig nincs.
2017. dec. 6. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Téged nem, de szegény gyereket viszont igen, teccikérteni?
2017. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Önnek van érvényes bérlete, a gyerek még óvodás.

Mindketten jogosan utaznak; önnek van bérlete, a gyereknek nincs szüksége semmilyen igazolásra; óvodásként, igazolás nélkül, ingyen utazhat.


A MÁK kártyára, és a gyerek igazolványára akkor lenne szükség, ha már iskolás lenne, és emiatt nem utazhatna ingyen; csak a MÁK kártyával és a hozzátartozó igazolvány bemutatásával, és ön, kísérő jogán szeretne ingyen utazni vele, jegy és bérlet nélkül.


De, így, hogy óvodás:


„Díjmentesen utazhatnak

Kedvezményezettek: Felnőtt kíséretében utazó gyermek az iskolai tanulmányai megkezdéséig

Bemutatandó igazolás: Iskolai tanulmányok megkezdése előtt igazolás nélkül vehető igénybe a kedvezmény.”

Lásd: BKK helyi közlekedési kedvezmények

[link]

2017. dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak köszönöm szépen!
2017. dec. 6. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!