Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szatmárnémetitől Szabolcs...

Szatmárnémetitől Szabolcs megyébe hogyan lehet eljutni (ésszerű idő alatt) tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

Az egyik szatmári (magyar oldal) faluban találtam egy ígéretesnek tűnő állást, viszont a környék elég unalmas nekem, ezért arra gondoltam, Szatmárnémetibe költözném.

Vonatot viszont nem találtam, csak Debrecenen keresztül, s buszt se láttam eddig. Van valami egyáltalán?

Saját autóm sajnos nincsen.


2017. dec. 29. 03:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha konkrét települést írnál, könnyebb lenne válaszolni.


Nagy általánosságban elmondható, hogy az országhatár a tömegközlekedési hálózatban továbbra is egy nagyon nehezen átutazható választóvonal - ami persze nem csoda olyan országokban, ahol a megyehatár vagy a járáshatàr keresztezése is gyakran csak átszállással es több tíz kilométernyi kerülővel lehetséges.


Amit valószínűleg találsz, az Szatmárnémetiből a határhoz legközelebbi romàniai falu központjába tartó helyközi busz, és ugyanígy a magyar oldalon is egy, a hatarmenti falut a legközelebbi vàroshoz kapcsoló jàrat. Ezen kívül a főbb útvonalakon távolsági járatokat találhatsz, akár nemzetközieket is, de ezek menetrendje aligha a munkába járást szolgálja, ráadásul ha több száz kilométerrel arrébb bármilyen fennakadás van, te minden információ nélkül fogod vàrni órákig az út szèlèn.


Nem tudom, milyen távról beszélünk, de adott esetben a bicikli egy jó áthidaló megoldás lehet. De ha tényleg jó munka, akkor egy olcsóbb, de megbízható autó vásárlása is megtérülő befektetés lehet. Ezen kívül ne feledkezz meg a carsharingről vagy a Romániában népszerű (bár tudokásom szerint a hatóságok által minimum rossz szemmel nézett) fizetős stoppolás lehetőségéről sem.

2017. dec. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
menetrendek.hu
2017. dec. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak vonat van a két ország között, az is csak Debrecenbe és napi 2 megy belőle, 2 és 3 órás menetidővel, Debrecenből pedig még el kellene jutnom a munkahelyedig, ez ésszerű idő alatt lehetetlen, én a helyedben nem költöznek Szatmárnémetibe. Ugyan településnevet nem írtál, de jó opció lehet Debrecen, Nyíregyháza, Nyírbátor, innen lényegesen hamarabb el lehet jutni a környékbeli falvakba, és lehet is mit csinalni, fontold meg ezeket a városokat is
2017. dec. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Patyodról lenne szó konkrétan, kb. 30 kilométerre Szatmárnémetitől, szóval a mindennapi biciklizés nem opció.

Nyiregyről (ahol amúgy székelek) sajnos megközelíthetetlen a hely, s Debrecenhez hasonlóan elég távol fekszik.

Ha tényleg nincs semmi megbízható opció, úgy Mátészalka marad.

2017. dec. 29. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Mátészalkán kívül nincs más lehetőséged. Nyiregyről nem megközelíthetetlen, inkább a körülményes jelzőt használnám, sok idő, vonat kb 2 óránként megy, onnan még a busz Pátyodig, szóval hosszú idő, főleg ha nincs is reggel olyan korán busz vagy vonat Nyiregyről amivel odaérnél a munkaidő kezdetére. Szóval marad Mátészalka, vagy másik állás keresése :(
2017. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na kiköltöztél végül Szatmárnémetibe?
2021. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!