Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti örülnétek, ha lenne Rákoske...

Ti örülnétek, ha lenne Rákoskeresztúron metró?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem értelmetlen, bár én a Kis utcai megállónál lakok, ami az egyik legjobb hely tömegközlekedés szempontjából.


A váltó utcai megállót meg végképp nem értem.

Én mindennap a 67-essel járok és az égvilágon semmi és senki nincs ott.

Na nem mintha lenne bármilyen komoly infrastruktúra az 513. utca és az Örs között, szóval szerintem tökéletes a buszos közlekedés.



2017. dec. 29. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
A dedikált metróvonalat én is túlzásnak érzem, inkább azt kellene megvizsgálni, hogy miként lehetne a vágányhálózat optimalizálásával vagy - horribile dictu! - bővítésével megszüntetni a szűk keresztmetszeteket a kerületet kiszolgáló vasútvonalak belső szakaszán, így téve lehetővé a 10-15 perces követést. És ezekre a járatokra lehetne ráhordani. Ez persze a Kis utca környékét aligha szolgálná ki a mainál jobban, tehát a buszra ez esetben továbbra is szükség lenne a kerület központja és a metró között, de a többi kerületrész jól lefedhető lenne.
2017. dec. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A buszokkal csak az Örsig 20, 30, de akár 40 percig kell zötykölődni. Zötykölődik, zsúfolt, levegőtlen. Majd az utasoknak jó esetben további 20, de akár 30, 40 perc a meló/suli.

A Dunakanyarból származon. Na, onnan kell 40 perc beérni és akkor nem az Örsön vagy, hanem bent a Nagykörúton, a 4-6 vonalán.


A vasútnak se örülnék, ha teszem fel a 17-ben laknék. Buszozzak el a vasútig, majd szálljak át a vonatra majd a keletitől még további átszállások.

Több átszállás, mint az egyszerű buszozás és talán nem is számottevően gyorsabb.

2017. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
jó lenne
2017. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan a III. Kerületben lakom, de ha én metrót vinnék ki oda akkor az ilyen lenne:

1. Puskás Ferenc Stadion:Alapból 4 vágány, a külső az Gödöllő felé, a belsők meg Keresztúr felé.A középső két vágány lemenne mélyvezetésbe.

2.Hungexpo: Az itt tartott rendezvények miatt.

3.Kőbánya Felső: Át lehet szállni a vasútra.

4.Éllessarok:Át lehet szállni a villamosra.

5.Rákos:Át lehet szállni a vasútra.

6.Akadémiaújtelep: A kertvárosi terület.

7.Cinkotai Út:Lakótelep

8.Rákoskeretúr Városközpont: A kerület belseje.

Szerintem érdemes lenne egyszer valamikor kivinni oda az M2-t.

2017. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NovaZeox103 ***** válasza:
13%

Én nem ott lakok

bár szerintem nem lenne értelme

2017. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt lakóként (és sűrűn, kocsi nélkül a városba járóként) örülnék neki nagyon. Szerintem elég sokan lakunk itt (+egyre többen), hogy megérje. Pláne, hogy ez a legkeletibb, a belvárostól elzárt rész és k##va sok idő bejutni. De én se külön építenek, hanem az M2-eshez kötném, de hát nem tudom mennyire kivitelezhető.
2018. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na mindegy, ha lesz is belőle valami biztosan nem ebben az évszázadban.
2018. jan. 2. 18:53
 8/8 anonim válasza:
62%
Örülnék hát! Feljebb mennének az ingatlanárak, adnánk el azonnal a házat, és irány Zugló! :D Közel 35, stresszes utazással töltött év éppen eléggé megutáltatta velem a környéket ahhoz, hogy könnyedén dobbantsak.
2018. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!