Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hova kerül a metróalagútból...

Hova kerül a metróalagútból kifejtett törmelék?

Figyelt kérdés
Egy barátommal a metrón ülve az a kérdés ötlött fel bennünk, hogy Budapest négy vonalból álló hálózatának (plusz megállók, szervizjáratok, és minden hozzá tartozó egyéb föld-üres tér) fúrásakor hová került az onnan kiszedett anyag? Iszonyatos mennyiség, jóformán egy kisebb hegyet fel lehet hordani vele, ennyi építkezés pedig nem történik, ahova el tudnák használni. A másik, hogy mivel viszik ilyenkor, mert mikor a 4-es épült, folyamatos karavánban kellett volna haladniuk a teherautóknak a földdel és törmelékkel, mégsem láttunk ilyesmit az évek alatt.

2018. jan. 2. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Màrpedig ezeket különböző depóniákba vitték, ahol valamilyen szintű válogatás után véglegesen elhelyezték vagy továbbértékesítették a kinyert anyagot. Építkezésekhez, rézsűk, töltések építéséhez elég jó cucc, legfeljebb kell hozzá keverni is más földeket. A kinyert anyagot vasúton szállították el, Kelenföldről.
2018. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudni, de sok ilyen sittet autóutak, autópályák alapjába rakják .
2018. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azon vagyok elképedve, hogy azt a brutális, kisebb hegységnyi mennyiségű földet honnan hordják össze, ami például egy autópálya megemelt alapjához szükséges.
2018. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Tudtommal az alagutat csinálták belőle..
2018. jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3- sok esetben az autópálya nyomvonalából, mert sok helyen felmarják a fölösleges talajt földmaróval, és ahol kevés van a sitt mellett a földet is felhasználják.
2018. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Wow, köszi szépen mindenkinek! Sok álmatlan éjszakától mentettetek meg minket. :)
2018. jan. 4. 18:38
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Én meg azt hittem, hogy ástak neki egy nagy gödröt, és abba tették.
2018. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

"Én meg azt hittem, hogy ástak neki egy nagy gödröt, és abba tették."

Igen, de csak azután, miután "tútolták"

2018. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!