Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vasútállomásokon miért...

A vasútállomásokon miért nincs megfelelően kivilágítva a település neve?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hihetetlennek találom, hogy ma a 21. században egy olyan alap dolgot nem képesek megcsinálni, hogy jól látható legyen hogy a vonat melyik településen áll meg. Elég hétköznapi, hogy a régebbi kék vonattal járok, ahol nincs semmi digitális kijelzés az állomásról, sőt elég sokszor nem szól a hangosbemondó sem. Kinéznék az ablakok, de arról meg csak én tükröződöm vissza, szinte lehetetlen kilátni. Egy átlag utas aki nem ismeri a megállókat mit csináljon? Folyton hajoljon ki az ablakon abban a reményben hogy észreveszi és talán el is tudja olvasni valahol a településtáblát? Folyton csesztesse a klajzit hogy hol van?

2018. febr. 3. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
azért nagy vonalakban be lehet azt is tervezni, hogyha menetrend szerint 14:40-re kellene megérkezni, és ritka esetben ugyan, de semmilyen forgalmi fennakadás nem történik, akkor nem fog késni sem, max néhány percet.
2018. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ismeretlen helyen utazva régebben kinyomtattam a vonat vagy az egész vasútvonal menetrendjét és így folyamatosan tudtam követni, hol vagyunk, akkor is, ha pár helyen nem is láttam a kiírást.


Ma pedig egyszerűen mobilon nézem, hol járok. Ha olyan országról van szó, a ahol drága a roaming vagy éppenséggel itthon vagyok, de elfogyott a netem, akkor előre letöltöm wifin az adott térképrészletet és máris látom, hol tartok.


Ezen kívül van még egy technológiafüggetlen megoldás is: megkérdezni a kalauzt.

2018. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, hogy miért nem képesek egy rohadt lámpát rakni a tábla fölé.
2018. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen hihetetlennek találom, hogy ma a 21. században egy olyan alap dolgot nem vagy képes megcsinálni, hogy okostelefonon megnyisd azt az oldalt, ahol élőben lehet vonatokat nézni:

[link]

2018. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: Na azért ne várjuk már el mindenkitől, hogy okostelefonnal és mobilnettel rohangáljon.

Egész egyszerűen egy lámpát kéne felszerelni az állomás táblákra.

2018. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, hogy páran mondjátok az okostelefont, de mi van akkor, ha mondjuk lemerült? Ha elfogy a mobilneted és a vonaton a wifi vagy nincs vagy nem hajlandó csatlakozni? Na meg gondoljunk már az idősebb korosztályra is, nem hiszem hogy mindenki meg tudná nézni. Vagy egy egészen olyan hétköznapi szitu, hogy alszol a vonaton, felébredsz és látod hogy a vonat megáll, mire előkapod a telefont, feloldod megnyitod az alkalmazást és rákeresel ami kell, addigra már rég elindul ismét és rájössz hogy hoppá itt kellett volna leszállnod.
2018. febr. 3. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Az állomásokon ki szokták világítani az állomásneveket. De csak az állomásépületen, és nem feltétlenül ott, ahol a vonat a valóságban megáll (ha az épület egyik oldalán áll meg).

A megállóhelyeken nincs kivilágítva, mert ott esetenként áram sincs, de ha van is, mindenhol a helyi ifjúság szokásos készségfejlesztő szórakozásához tartozik a világítás ágyazatkaviccsal való eloltása. Hosszú évek tapasztalata.

A legtöbb helyen még az esőbeállókat is szétverik, vagy éppenséggel lebontják és elviszik.


Ilyenkor azt lehet tenni, amit javasoltak, hogy utazás előtt kijegyzetelni legalább az utolsó megállásokat, és figyelni, hogy X állomáson láttad a kiírás, akkor innen a második megállóhelyen kell leszállni.

A mobilnet előtti időkben is ezt tette az emberiség, és mégsem halt ki eltévedés miatt.

2018. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!