Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi baj van a BKK/BKV-val?

Mi baj van a BKK/BKV-val?

Figyelt kérdés

"BKV botrány"

"Köszönöm, f*s BKK"

"Meghibásodott a BKV egyik..."


Emberek, mi a f.aszért kell mindenen rinyálni?

Ha nem vagy elégedett vedd meg a saját autód aztán minden rendben lesz.

Nem muszáj a tömegközlekedést választani. A BKK is egy profitorientált vállalat, úgy lehet a legkönnyebben tönkre tenni, ha nem fizettek a szolgáltatásaiért.



2018. febr. 3. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
jah persze, meg állami fenntartású, szóval ha épp veszteségesen működik, akkor az adómból pumpálják bele a pénzt...
2018. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a BKV-val mint mindennel itthon, a pénzt nem arra költik amire kéne.
2018. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Én sem értem mit rinyálnak.

Ha összehasonlítjuk a 2010-es állapottal, ahhoz képest rengeteget fejlődött a budapesti tömegközlekedés.

Nyilván vannak bakik és hiányosságok, de a járatsűrűség és a lefedettség átlagon felüli, a járművek nagy része alacsonypadlós és klimatizált, a bérletárak is elég barátiak.

2018. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyébként semmi bajom nincs vele. és a fejlődés minősége is megkérdőjelezhető. lelakott 10 éves buszokat megvesznek, de a karbantartásra, alkatrészekre meg nincs pénz, ezért vesznek további 10 éves buszokat donornak is...ez azért elég Kelet-Európai fejlődés szerintem...
2018. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért a rinyálás és a jogos kritika között van különbség.


Abba a hitbe sem nagyon érdemes esni, hogy a BKK egy profitorientált vállalat. Ez papíron valóban igaz, de mégis hatalmas önkormányzati és állami hátszele van, ráadásul a budapesti közösségi közlekedés mindenképpen közügy.


Attól én is agyf***t kapok, amikor a BKK kiírja a Facebook oldalára, hogy xy járat ideiglenesen nem közlekedik, és jön a sok proli troll a hisztijével, hogy "szar a BKK", meg "negyed órája várok a pótlóra" és hasonló értelmes hozzászólások. Viszont a BKK nem egy tökéletes vállalat, rengeteg gond van vele, amiket teljesen jogos szóvá tenni.

2018. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti tömegközlekedés alapjában megfelelően működik, de azért súlyos gondok is vannak: Pl a 20+ éves IKARUS flotta jó részét lecserélték használt 8-12 éves n+1 tipusú buszra, aminek a karbantartása jóval többe kerül és 2-3 év múlva több gond lesz velük, mit a kohószökevény Ikarusokkal volt. A jegyrendszer teljesen elavult és igazságtalan. Ráadásul drága is: Bécsben az éves bérlet nagyságrendileg annyiba kerül, mint Pesten. Az igazi gond szerintem az, hogy a BKK/BKK irányítása nem szakmai, hanem politikai alapon történik és nem az, hogy baleset esetén nem tudnak elég pótlóbuszt elővakarni a 6-os villamos vagy a Metró helyett.
2018. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Semmi gond nincs vele, de te láttál már elégedett magyar embert? Én még soha.
2018. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A BKK nem profitorientált, hanem közösségi közlekedési cég, amely a legtöbb nagyvárosban a világon minuszos.

Amiért viszont tényleg lehet rinyálni, az értelmetlen kiadások, ami egy átlag pesti embert már nem szúr szíven, látva a többi pénzherdálást országosan, tetszik vagy sem.


Mindazonáltal, tényleg sokat fejlődött a géppark, és úgy látszik a járatok sűrűségét, "csatlakozását" talán tényleg értelmes közlekedésmérnökök állították össze.

Aki pedig csak panaszkodni tud a pesti tömegközlekedésre, javaslom, menjen el egy vidéki városba, és miután egy lekésett busz után rádöbben, hogy nem 5 perc múlva jön a következő (valamint a bérletárak már nagyon közelítenek a BKK-éhoz), akkor majd meghallgatom a rinyáját mégegyszer.

2018. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

- Nincs takarítás.

- Nincs karbantartás.

- Bunkók a dolgozók.

- Ritkán járnak a járatok, emiatt gyakran tömegnyomor van.

- Múzeumba való járművek járnak, némelyikük életveszélyes állapotú.

- A jegyár viszont európai színvonalú.

2018. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amióta megszűnt a BKK integritása, azóta nem nagyon foglalkozik a dolgával érdemben. Persze ugyan úgy járnak a járatok, meg némileg utastájékoztatás is van, de már csak olyan "megcsináljuk, mert muszáj" jelleggel. De hogy semmiféle újítást nem tudnak maguktól megcsinálni... A hétvégi üzemidő hosszabbítás a metrón sem az ő ötletük, de a 100E busz menetrendjét sem akarják aktualizálni... Ugyan olyan nemtörődöm sz*r lesz, mint a BKV.
2018. febr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!