Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúti és városi közlekedés...

Vasúti és városi közlekedés Bajorországban (Nürnberg és környéke)?

Figyelt kérdés

Egy hosszú hétvégét fogok eltölteni Nürnbergben és környékén. Pénteken délután érkezik a repülő, hétfőn délelőtt indul vissza Budapestre.

Sajnos elég szerény némettudással rendelkezem, plusz eléggé elveszettnek érzem magam, olyan sokféle közlekedési jegyet találtam.

Az ott töltött idő alatt Nürnbergen kívül át szeretnék menni Fürthbe is, illetve egy környező szép településre is (több mint valószínű, hogy Bamberg).

Azt sikerült kiderítenem, hogy a városi közlekedést a VAG biztosítja, amely a VGN részét képezi, ez utóbbi társaság pedig lefedi Bamberget is.

Nürnbergi napijegyet elvileg 8,10 euróért lehet venni, ha szombaton történik a vásárlás, akkor pedig vasárnapra is érvényes marad. Ez azért is kedvező, mert kiterjed Fürth városára is.

Emellett viszont hogyan lehet eljutni a legkedvezőbben Bamberg városába? Ott csak pár órát (4-5) szeretnék eltölteni, ha jól értesültem, mindenképpen S-Bahn-nal vagy RegionalBahn-nal kellene odajutnom, mert az ICE jóval drágább és azt nem is a VGN, hanem a DB kezeli.

Valamiféle kiegészítő jegyet kellene vennem így a napijegyemhez? Erről sajnos nem találtam semmilyen információt.



2018. febr. 24. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Zónarendszer van es ezek szerint lesz jegyed a Nünrnberg-Fürth-Stein zónára. Ez esetben elég csak a hiányzó számú zónákra èrvényes egyszeri jegyet váltanod.
2018. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!