Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Németországban a regionális...

Németországban a regionális vonatok (RE/R-Bahn) ugyanúgy integrálva vannak a városi tömegközlekedésbe, mint pl. az S-Bahn-ok?

Figyelt kérdés
Tehát a városi napijeggyel fel lehet szállni ezekre a vonattípusokra is? Egészen konkrétan Nürnberg és környéke érdekel.
2018. febr. 25. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, bár a régiós vonatok nem nagyon állnak meg városon belül. Kb mint a zónázó vonat.

A városi napijegyek általában 1-2 zónára szolnak, azon belül tényleg ritka, hogy megáll R-bahn.

Viszont ha megáll a vonat ahova szeretnél menni, akkor nyugodtan felszállhatsz.


Helyközi járatokra az S-bahnal jobban jársz szerintem.


Lehet érdemesebb Bayern Ticketet venned, ha nem vagy korán kelő. 25 Eurótol van, és egész tartományra érvényes. Beleértve a helyi tömegközlekedési eszközöket (Pl: VEG (Nürnberg és környéke) MVG (München és környéke), teljes hálózata, nem csak városon belül). Hétköznap 9-órától érvényes, hétvégén és ünnepnapokon egész nap.

Bár ez akkor jó, ha messzebb is mennél.

2018. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


#2

Néztem én is ezt a Bayern-Ticket-et, de szerintem számomra jobban megérné a kb. 20 euróba kerülő nürnbergi TagesTicketPlus.

Hétvégére megyek Frankföldre, s ha jól értelmeztem, ha az ember szombaton veszi meg, akkor vasárnapra is érvényes, a VGN területét pedig nem hagynám el, mert Bambergbe és esetleg Bayreuthba mennék.

2018. febr. 25. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Igen oda jó lesz a TagesTicket Plus.

És mehetsz R-bahnanal.

2018. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!