Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszt vagy a vonatot szerete...

A buszt vagy a vonatot szereted jobban és miért?

Figyelt kérdés
Hangulat, sebesség, hangok, melyik számít, melyik tetszik?

2018. márc. 10. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Sokmindentől függ. Távolság, utazótársaság, időjárás/napszak stb.


Nagyobb távolságon a busz. 500+ km

Közepes távolságon a vonat. 100-500 km

Kis távolságon a busz. 0-100km


Ismert, nagyobb társaságban busz.

Ismeretlenekkel a vonat.


Számomra ezen tényezők jobban meghatározzák az utazás élményét. Ezeken belül helyezkednek el az általad felsorolt szempontok.

2018. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha kevesen vannak a buszon, az sem rossz, de a vonatot jobban szeretem. Sajnos a környékemen már elavultak a sínek és nagyon lassan mennek a vonatok. 45 km-t 1 és fél óra alatt tesz meg. A buszokon még tömrgnyomor van. Már kiskorom óta szeretem a vonatokat.
2018. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Egyértelműen a vonatot, mert lényegesen több helyem van rajta és utazás közben szeretek sörözgetni, ha társaságban vagyok, így a vécé sem utolsó szempont. Ha pedig van büfékocsi, az maga a mennyorszàg!
2018. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon rühellem a távolsági buszokat alacsony, vékony nőként is. Bezártságérzetet ad és nem lehet mozogni benne. A larját nem tudja az ember kinyújtani se előre, se felfelé.

Nekem kell a tér érzetre is és egyhelyben ülni se tudok.

Továbbá a buszok sokszor irtó levegőtlenek. Megy rajtuk a szellőztetés de mégis olyan, mint egy osztályterem, ahol folyamatosan óra van, sose nyitnak ablakot és az ajtót is becsukják szünetben is.



A vonat tágas, fel lehet állni, tenni egy kört és úgy egyáltalán: nem egy zárt doboz.



A Bp elővárosi vonatok zöme gyors. Én hétvégén használom csak, akkor pontosak is.

Az elővárosi buszok állandóan zsúfoltak, de állandóan de mindig. Szombat reggel, szombat este, vasárnap reggel, vasárnap este, mindig... Nemcsak amikor a kolisok mennek haza.

Lassúak is.

A Dunakanyar bal és jobb partja között majdnem kétszeres időtarzambeli különbség van, a vonat pedig a belvárosból indul. Hétvégén nem megbízhatatlan és vagy modern motorvonat jön vagy egy halk 20-25 éves vagonokkal csatolt vonat.

2018. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Modern buszokat szeretem, kényelmesek, jó a fűtés, légkondi, a régieket nem, ugyan így a vonatokkal, ic vonatokon, új stadlereken szívesen utazok, régi fajtán nem, régi vonatok koszosak, lehangolóak.
2018. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
A régebbi, fülkés vonatoknak megvan a maga bája. Főleg ha nem siet az ember, csak ül és élvezi az utazás élményét, a tájat, pihenést. De nem rosszak az új elővárosi vonatok sem, feltéve ha nincs zsúfoltság meg kisebbség.
2018. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Melyik fåszparaszt pontozta le a válaszomat, miközben itt kimondottan egyéni preferenciákról szól a kérdés?


Igen, kedves lepontozós barátom, a busz szerintem arra való, hogy kivigyen a vasutallomasra vagy a reptérre. Mert a nekem fontos szempontoknak sokkal inkább megfelel a vonat, mint a busz.

2018. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Én a buszokat szeretem jobban, mert imádok vezetni és utazni, aztán a buszon utazva is akár ezer kilóméteren is képes vagyok figyelni a forgalmat, meg hogy hogy vezet a sofőr, ilyenek.
2018. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A vonatot a nagyobb tér végett és érdekes emberekkel találkozik az ember. Volt egy időszak, amikor a buszokat csipáztam, de rájöttem, hogy szinte mind tök ugyanolyan, így váltottam.
2018. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a vonatot.

Hogy miért,nem tudom megmagyarázni,gyerekkorom óta a vonat a kedvenc közlekedési eszközöm,de a modernebb buszokat is szeretem.

2018. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!