Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meg lehet valahogy oldani,...

Meg lehet valahogy oldani, hogy az összes metróállomáson Szalóczy Pál mondja be az állomások neveit magyarul az eredeti nyelvű állomásközlő után?

Figyelt kérdés

#Szíveskedjenek vigyázni #az ajtók záródnak!
2018. márc. 11. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mit is értesz eredeti nyelvű állomásközlő alatt?
2018. márc. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha elírtad, és arra gondolsz, hogy az angol szöveget is Szalóczy mondja, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy nem. Meg lehetne oldani, de jelenleg az angol szöveget egy angol anyanyelvű nő, Rachel Appleby mondja. Bőven elég a HÉV-eken megmaradt hunglish-t hallgatni... "víí vud lájk tu áásk..."
2018. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes volt a villamosokon Hegyi Barbara franciás akcentussal mondott angolja. Rachel Appleby hangszínét én roppant kellemetlennek tartom, de nehéz lenne ráfogni egy angol származású angoltanárra, hogy nem ismeri jól a nyelvet. Szalóczy hangja kellemes, de azért én mégis csak maradnék Rachel Appleby mellett.

Amúgy meg minden állomáson és a járműveken is ugyanaz a felvétel megy, ha másra gondolsz esetleg. Egységes a bemondás.

2018. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az összes metróállomás alatt valóban az összest értem. (London, Moszkva, New York, Párizs stb.)
2018. márc. 12. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen ez is lehetséges.

Biológia laborokban van olyan eszköz, amivel lehelet vékony szeleteket lehet vágni…

2018. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És mi értelme lenne? A magyar nem világnyelv, így az utasok elenyésző hányada értené a bemondásokat, a többi utasnak felesleges információ. Nálunk se mondják be a metróban albánul a megállókat, de még németül se, pedig a német fontos nyelv Európában. Kettőnél több nyelv (ország anyanyelve + angol, mint világnyelv) bemondása túl sok időt venne el a bemondásból. Technikailag megoldható lenne, de szegény öregnek nincs erre szerintem ideje, hogy a világ minden metrójában bemondásokat vegyen fel.
2018. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag meg lehetne oldani, gyakorlatilag pedig mèg Bécsben sem lenne különösebb értelme.
2018. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!