Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért vannak megszámozva a...

Miért vannak megszámozva a szegedi IC-k gyorsvonati kocsijai?

Figyelt kérdés
Korábban csak az IC kocsik és a kerékpárszállításra kijelölt kocsik kaptak számot (18, 21, 22, illetve 10), egy ideje viszont a gyorsvonati kocsik is (30, 31, 32...).

#IC #Szeged #gyorsvonat #kocsiszám
2018. márc. 14. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%

Az IC kocsik számozása nem új dolog, inkább csak eddig elkerülte a figyelmedet, pedig még az állomásokon is bemondják, hogy a kocsik számozása a vonat elején, vagy végén, milyen számmal kezdődik...

Egyszerű a magyarázat, a helyjegyeken a kocsi száma is az ülés száma fel van tüntetve, egyszerűbb a megfelelő kocsiba beszállni, mint a vonaton bolyongani.

2018. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ennél egyértelműbben nem biztos, hogy meg tudom fogalmazni a kérdést. A gyorsvonati kocsikra vonatkozik a kérdésem, ahova nincs helyfoglalás.
2018. márc. 14. 13:10
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Én egyszerűbbet kérdezek:

Ha a balatoni vonatokat képesek voltak 1-2-3-4-5-6-7-8 kocsiszámmal ellátni (és ezt a megállókban kitáblázni!), akkor a többin mért idegelik ki az utasokat?

Mert az az infó, hogy "a kocsik számozása a vonat végén kezdődik" semmiféle infót nem tartalmaz számomra, ha pl. a 18-as kocsiba szól a jegyem

2018. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

#3!

Egyrészt a balatoni állomásokra kirakott kocsiszámok elég béna húzás volt, 2 osztrák lány tőlem kérdezte meg, hogy most akkor melyik a 4-es vágány, mert itt is látnak egyet, meg a szemben lévő peronon is... Külföldön ezt sikerült megoldani betűkkel.

Másrészről nem azt mondják be, hogy "a kocsik számozása a vonat végén kezdődik", hanem, hogy "a kocsik számozása a vonat végén 17-es számmal kezdődik". Ebből már össze lehet rakni, hogy a 2. kocsi lesz a 18-as.

2018. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez nem csak Szegeden van így, hanem szerintem mindenhol, én Nyíregyházán láttam ezt. Párszor jártam úgy, hogy nem jutott hely, és ilyenbe tett a gép. Ezekből is több van és attól, hogy nincs helyszám, még kocsiszámot kapunk, gondolom, azért, hogy ne legyen túlzsúfolt az egyik kocsi, a másik meg üres. Meg ha esetleg olyan sokan vannak, hogy a pótkocsik is megtelnek, akkor oda már nem megy senki, amúgy meg ha nem lenne jegy, felszállnál a legutolsó pótkocsira, ahol nincs hely, és akkor ballaghatnál a következőbe, ahol lehet, hogy megint nincs és lehet, hogy csak a 3.-ban találnál helyet. De lehet, hogy csak azért, mert úgy gondolta a MÁV, hogy ha már az IC kocsik számozva vannak, akkor legyen az összes. Mert ha meg nem lenne, akkor valaki azt kérdezné meg, hogy miért nincsenek megszámozva? :D
2018. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A mentesítő kocsik megint egy más dolog. Az menetrend szerint IC, nem pedig gyorsvonat, jegy is másféle kell rá.
2018. márc. 18. 20:53
 7/14 anonim ***** válasza:
#3-as: Azt szokták mondani, hogy "A kocsik számozása a 18-as számú elsőosztályú kocsival kezdődik". És utána növekvő sorrendben van a kocsik - legtöbbször. Azt én se értem, hogy miért hagynak ki számokat és 18 után miért jön rögtön a 22-es, mondjuk...
2018. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7: A kocsik számozásának van egy logikája. A kimaradó számok korábban létezett kocsik (büfékocsi, dohányzó kocsi) voltak, ezért nem folyamatos a számozás. Valahol egyezer olvastam egy leírást róla, majd megkeresem. Egy korábbi kérdésben kitárgyaltuk:
2018. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2018. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kösz! Ezt nem tudtam.

#7

2018. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!