Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A nagy vonatbu. Zik miért nem...

A nagy vonatbu. Zik miért nem szeretik az Uzsgyi vonatokat? A kőkorszaki MDmotokat és m41+műbőrös szar kocsikat viszont istenítik.

Figyelt kérdés

Én szeretek Uzsgyin utazni, mert szép, igaz puritán, de viszonylag igényes a beltér, de legalább szövet ülések vannak, általában tiszta, valamennyire akadály mentes, CSENDES, van LÉGKONDI, tehát összességében kifejezetten jó.


A vasútbarátok, akik fényképezik, fórumoznak, meg a vonaton is a mozdonyos műbőrös szarokat sírják vissza.


2018. márc. 16. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
A férjem szerint: csúnya, kényelmetlen, ráadásul nem is igazi vonat, hanem dízel metró szerelvény.
2018. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, hogy "dízel metró szerelvény", ezért is hívják Pusztametrónak:).

2* utaztam rajta, de szerintem semmi extra nincs rajta, kicsit a Bz-re hajadzik, de mivel magasabb, összetettebb, így más.

2018. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tudod miért utálom? Mert már a gyártásakor elavult technológia volt az egész. És tényleg csak a légkondi és a szövetülés az, ami érdemi pluszt jelent a korábbi vonatokhoz képest.
2018. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És az M41+bhv kocsik akkor miért az atyaúristenek? És a megboldogult lószaros patkány MDmotok?


Szerintem az uzsgyi egy korszerű motorvonat, mit kellene még tudnia? Akadálymentes, stb.


Szerintem nem csúnya, főleg az új kék sárga festéssel

2018. márc. 16. 16:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4: hány km-es szakaszon használod? Csak mert mint metrószerelvény, kisebb távokra, lehet, hogy korszerű. De már 120-180 km-re valami kib*szott kényelmetlen! Sokszor csak azért utazok egy órával később, hogy ne ezzel kelljen mennem!

Ez az új színösszeállítás meg kimondottan gusztustalan!

2018. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Idejöttél kérdezni.

Kaptál a tiéddel meg nem egyező véleményeket.

Ez már nem fér bele, rögtön neki kell állni habzó szájjal fröcsögni?

2018. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
A kérdés hangnemét elnézve kulturált társalgásnak nézünk elébe :D
2018. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Az uzsgyi zajos, kényelmetlen, elavult és nagyon problémás motorvonat. 2002-ben kaptuk őket az orosz államadósság fejében.

Pusztán utas szempontból irtózatosan rossz vele utazni már egy óra utazás után fel kell állnod, hogy ne törje fel a segged az ülése, és még a fejtámla se volt az alapfelszereltség része, azt is utólag rendelte meg az üléseihez a MÁV.

Ráadásul mikor volt az Uzsgyi csendes? Csattog, csörög zörög, motorvonat, szóval alattad duruzsol a motorja is, ami néha olyan vibrációt okoz, hogy leszakad a fejed, és az egész vonat rángat, rossz az egész tartása olyan mintha egy hajón ülnél.

Az extra, hogy van benne légkondi, meg nem pottyantós a WC.

Most ettől kéne hanyatt esni?

A Csörgő+2-3Bhv-s vonatok sokkal kényelmesebbek az uzsgyiknál, arról nem tehetnek, hogy eléggé le vannak harcolva 40-50 év szolgálat után.

A pusztametrót a maga módján éppenséggel amiatt lehet szeretni, mert egy ennyire szar vonat, ad egy jellegzetes utazási élményt, és néha jó uszgyizni, de kényelmi szempontból hatalmas visszalépés az MD-k és mozdonyos vonatok után.

2018. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Motorvonatok közül pont a kedvencem, jobb mint a Flirt :)
2018. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elsőre gratulálok, ahhoz a szép kifejezésmódhoz amit használsz... :D Oké, szarkazmus off.


Azt nem állok neki ecsetelni, hogy a mozdonyvezető számára mennyire kényelmes és jó vezetni, utast úgy sem érinti. De ettől még sok jót nem lehet róluk elmondani, talán annyit, hogy elviszi az embert A-ból B-be.

2018. márc. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!