Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire problémás ha nem...

LTA kérdése:

Mennyire problémás ha nem fizetem ki a érvénytelen diák bérleti büntetést?

Figyelt kérdés
Ma az ellenőr asszony csak engem kapott el a metrónál miközben átengedett azokat akik be se mutaták. Hozta a típikus arcot és nagyon megfenyegetett mert nem a legújabb matrica volt. Most nincs idő se erőm ezzel foglalkozni. Nagyon gáz ha nem kezdek ezzel semmit?

2018. márc. 22. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem problema, majd befizeted par honap mulva kamattal, ha raersz.
2018. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de mi köze másnak a te bliccelésedhez/mulasztásodhoz? Ha már becsúszott akkor miért nem vállalod fel? (költői kérdések, nem érdekel a válasz).


Ha nem fizeted be, akkor fizetési meghagyásos eljárásban fogják behajtani tőled. Itt még van esélyed egészben kifizetni a büntetést, vagy részletfizetést kérni. Ha erre nem reagálsz, vagy ignorálod a leveleket azt jelenti hogy elfogadod a feltételeket, a törvény szerint automatikusan jogerőssé válik akkor is ha te szándékosan nem mész el a postára átvenni a könyvelt küldeményt a közjegyzőtől. Ha az ügyed jogerőssé válik akkor mehet a végrehajtás, azaz behajtóhoz kerül, ha ellentmondással élsz akkor perré alakul az ügy. Bármekkora összegű büntetésről van szó, a végrehajtás eljárása +30-50 ezer forint többletköltséget fog neked jelenteni, mert minden eljárási és egyéb ügyviteli költséget rád fognak terhelni.



Nem tudom mennyi a büntetés, legyen 10 ezer forint, amit jogosan kaptál. Ha nekem választanom kellene, akkor anyázva is lenyelném is kifizetném a 10 ezret, mielőtt felhízik 50-70 ezerre és a behajtó fog zaklatni érte. Azt pedig ne gondold, hogy elévül, vagy ha nincs a neveden semmi akkor behajtani sem lehet. Jelzálogot tehetnek a tulajdoni hányadodra ingatlanban, vagy munkahely esetén levonhatják a fizetésed 33%-áig, vagy ha valami van a neveden akkor majd jó nyomott áron viszik a tévét, hifit, mindent.

2018. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Március 31-ig érvényes az előző matrica. Merre jártál ősz óta?


Amúgy ahogy kettes írja, előbb-utóbb behajtják, és inkább utóbb, kamatostul...

2018. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A felsőoktatási diákmatrica első féléve március 31-ig érvényes. Tehát, te vagy nagyon rég nem kértél új matricát vagy az ellenőr nézte be. Utóbbinál bemész és bizonyítod, így nem tudnak megbüntetni. Ha az első eset áll fenn, akkor ahogy írták, előbb-utóbb befogod fizetni vagy így vagy úgy.
2018. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
LTA, minél tovább vársz a dologgal, annál többe fog kerülni. És a 21. századi technológiai környeztben ne gondold, hogy majd véletlenül elkeveredik a piros kockás füzet, ahol jegyzik az adósságodat. Ma már gyakorlatilag automatizált a pótdíjbehajtás.
2018. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy kis kiegészítés: Középsulis vagyok.Igen,igen, tudom hogy az én dolgom matricának utánna járni,csak ma tudtam meg. Eddig osztályal együtt váltottunk a matricát és valahogy ez kimaradt. A nő személy mondott valamit hogy nekem 5 napon belül kell bemutatnom a diákomat új matricával valamilyen helységnél. Valaki lenne olyan kedves és megmonddaná hogy hol van ez?
2018. márc. 22. 16:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Megszerzed az új matricát, utána bemész egy BKK ügyfélközpontba bemutatni, ott 2 E Ft díjért törlik a pótdíjat. Itt leírnak minden tudnivalót, mikor, hova kell menned, a 3. pont vonatkozik rád: [link]
2018. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nem így működik, mert a jegyzőkönyvben benne van, hogy adott időpontban ÉRVÉNYTELEN bérlettel utazott, matrica nélkül!


UTÁNA már hiába rak matricát, semmit nem ér :D


Kérdező, nem kell befizetned, majd kamatolstul kicsengetnek anyádék pár százezret.


És nem az ellenőrt kell okolni a TE linkséged és leszaromságod miatt.

2018. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De bizony így van, bemutathatja, mert a büntetés időpontjában is diák volt, jogosult volt a kedvezményre, csak ezt nem tudta igazolni, mert nem volt aktuális matrica a diákigazolványán.
2018. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó, ez nem így működik, mert a jegyzőkönyvben benne van, hogy adott időpontban ÉRVÉNYTELEN bérlettel utazott, matrica nélkül!


UTÁNA már hiába rak matricát, semmit nem ér :D"


Ez több sebből is vérzik.


Egyrészt ahogy az előző válaszoló írja, a jogosultság fennállt már a pótdíjazás időpontjában is. Pl. ha a bérleted otthon hagyod, akkor is ez a helyzet, nem mondhatja a szolgáltató, hogy utólag már minek mutogatod be, akkor kellett volna. Ez az utólagos bemutatás lényege.


Másrészt a matrica felragasztásának időpontja nem lekövethető a szolgáltatónak. Így a gyakorlatban nem tudják mivel összehasonlítani a pótdíjazás időpontját. Tehát még ha akarnának, akkor sem tudnának erre szűrni.

2018. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!