Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Már ezt sem lehet tömegközleke...

Már ezt sem lehet tömegközlekedésen csinálni?

Figyelt kérdés

Tegnap Debrecenben a villamoson voltam,előrébb volt egy pasi aki rágózott és pukkantkatta a rágógumit,de nem olyan hangosan,erre a sofőr hátra szólt,hogy "ne csattogtassa már a rágót az aki csattogtatja" .


Egy időben az volt a mániája a DKV-nak ,hogy tilos vizet fogyasztani a DKV-járatokon,büntettek is ezért,de hamar eltörölték aztán,újra lehetett inni alkoholmentes italt.


Most viszont ez a tegnapi rágós szitu,bennem maradt,mert én is rágózom és szoktam néha pukkankgatni,ne ítéljetek el nem azért kérdezem,de még ezért soha nem szólt rám sem,sem soha sem senkire.


Oké,hogy kiabálósokra,alkoholistákra stb.rászoltak,de hogy valaki nem állat módjára

csattog csak egyet-kettőt elcsettinti a rágóját,soha nem szóltak ilyen piti ügyért.


Nem lehet már ezt sem csinálni vagy lehet csak a sofőrnek volt rossz napja?


Amúgy a multkor a villamosvezetö is annyira csattogtatta a rágóját,hogy az utastérben hallatszott,valamint az ivási tilalom ideje alatt az ellenőr is ivott a trolibuszon.



2018. ápr. 12. 16:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért elnézést kérek.
2018. ápr. 12. 16:12
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Szórakozol, kérdező?


Az egyik legprolibb és legidegesítőbb szokás csattogni a rágógumival, még szép, hogy lebåsz érte a vezető. Otthon nyugodtan toljad, de társaságban, főleg idegenek között rohadt kulturálatlan dolog.

2018. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az utazási feltételek nem nevesítik, de van egy elvárható közösségi magatartás mindenki számára, s minden helyre és időre. Rágózni eleve illetlenség, akkor is ha sokan megteszik. A felfújása, eldurrantása illetlen és gusztustalan. Az ember egyet-egyet elvisel, de ha folyamatos, az már nagyon zavaró, illetlen.
2018. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Na nee.. bré után már a rágót sem lehet csattogtatni?
2018. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg elég proli dolog "csattogtatni" a rágót tömegközlekedésen.


Még az ivást is meg tudom érteni olyan szempontból, hogy az emberek többsége nem vizet fogyaszt, hanem mindenféle cukros szarokat amiket utána az életben nem lehet kimosni az üléshuzatból vagy a másik fél ruhájából. Vagy ha a padlóra ömlik akkor belelépnek, minden ragad, megragad benne a mocsok és egy ember miatt utazhatnak a többiek egy retkes járművön.

2018. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%
Végül is a csattogó, berregő busz zaja nem zavar senkit? Amúgy meg épp rossz napja volt a saförnek, vagy ilyen a természete tudja a bánat.
2018. ápr. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is a sofőrnek volt rossz napja.

Olyan is volt,hogy azért szólt hátra egyszer a sofòr egy anyukára,mert a kisbabája hangosan sírt sokáig és kiszólt,hogy "hallgattassa már el a gyermekét" .


Mondom én piti dolgokért is szólnak néha,de azért csak azt tartsuk már "annyira be" ami benne van az utazási feltételekben,ami nincs arra meg azt mondom,nehogy már levegőt se lehessen venni.

2018. ápr. 13. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!