Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valakit kapott már így bünteon...

Valakit kapott már így bünteonttést? (fontos)

Figyelt kérdés

Sziasztok

Fenáll egy olyan problémám hogy, Egy oylan büntetésről értesítettek most ami már majdnem 7 hónapos + nem én kovettem el . Ez csak elképzelés de valószinű így történt.

Szóval anno megtörtént kb a büntetés időpontjával megegyezően hogy en a saját hibámből elhagytam a táskám amiben iskolai cuccok voltak sajnos benne volt az ideglenes diákigazolványom is. Gondolom valaki megtalálta es utazgatott az én diákigazolványommal viszont egyszer csak kérhették mellé a személyigazolványát is ami természetesen nem volt nála vagy ha nála is volt nem mutatja fel mert a név nem egyezne ezért kapott egy szép 1500 forintos büntetést amit nem fizetett be és természetesen a laponlévő adatokat bediktálta amik az én adataim és itt tartunk most kemény 7 hónap után eljut hozzámis az ugy. Már 14400ft ot követelnek egy olyan dologért amit nem én követtem el betelefonáltam es azt mondtak fizessem be S.O.S be mert már kérvényezték hogy fizetésből vonják le ami + egy 10es.

Mit tehtek ilyenkor? kérvényezhetem hogy fagyasszák be a folyamatot amíg az ügy végére nem járunk mert a rendőrség gondolom nem napok alatt cselekszik.

Másik kérdésem ez akkor azt bizonyitja hogy én ha tisztában vagyok egyik ismerősöm adataival mindenével akkor ha elkapnak vígan bedigtálhatom azt ?

Bosánat a helyesírás hibákért telefonról pötyögöm be nagyon felduhödötten

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. ápr. 16. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

" en a saját hibámből elhagytam a táskám amiben iskolai cuccok voltak sajnos benne volt az ideglenes diákigazolványom is."

Amit ugye egyből jelezted a rendőrségnek?


Azzal a jegyzőkönyvvel amit a rendőrségen kaptál bemész a szolgáltatóhoz és tisztázod magad.

2018. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tettem bejelentést. Gondolom ez akkor bukó igaz ? itt az egyetlen dolog amiben kapaszkodnék még hogy, hogy szabnak ki birságot mikor nem tudták beazonosítani a személyt mert ugyebár bárki mondhatja hogy "Nagy Pista " ezért kérik el a személyit mert az alapján tudják hogy ki is vagy valójában nem ?
2018. ápr. 16. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor így jártál.


Legközelebb nem leszel dinka, hanem bejelented a dolgot.

2018. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna hogy lesz ekkora görény valaki + akkor ez eszembe se volt, sajnos az ember mindenhol azt hallja hogy fölösleges a rendőrségre menni kis értékkel és sajnos igaz, itt lett volna értelme de nem az érték miatt...
2018. ápr. 17. 02:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Másik hasonló tartalmú kérdésednél írtam. Most menj a rendőrségre, és jelentsd fel az ismeretlen tettest, aki visszaélt az adataiddal. Az ideiglenes diák egy A4-es, fénykép nélküli papír, csak fényképes igazolvánnyal együtt érvényes, egyedül az alapján nem pótdíjazhatott volna az ellenőr.
2018. ápr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!