Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenben egy kis földalatti...

Debrecenben egy kis földalatti vasút szerintetek, hogy nézne ki?

Figyelt kérdés

Van a sok busz,néhány troli,két villamosvonal,a villamosokon mindig sokan szoktak lenni,az 1-esen is főleg,hétvégén is,van olyan mikor majdnem zsúfolásig van még a hoszabb CAF villamos is.


Hogy az emberek ne nyomják egymást össze,jobban el legyen az utazóközönség osztva,gondoltam,hogy mi lenne,ha építenének egy földalattit,nem metrót,csak olyat mint egy villamos,csak a föld alatt menne,nem kellene mozgólépcső sem,hanem az úttest alatt 5 méterre menne mint Pesten és 3-as viszonylatszámú lehetne,mert a villamos 1,2. A3-as troli pedig 6-os,6A lenne ezért.


A Nagyállomástól indulna és az egyetemig mdnne mint az 1-es vili,ráadásul ugyan azon az úton csak a föld alatt,és így jobban el lennének osztva az emberek,mert a vasútállomás és az Egyetem városrész között sokan utaznak.


Nekem most jutott eszembe ez az ötlet,mert alig kaptam levegőt ma délben is a villamoson,annyira tele volt.


Villamos sűrítés meg nem lehetséges,mert ígyis munkanap a 1-2-es közös szakaszán majdnem néha egymást érik a villamosok.


Szerintetek a leírt ötlet,hogy nézne ki?

Nem egyszerű lenne,drága is,de ahogy az idő telne,visszaforogna a pénz.


Szerintetek milyen ez az elképzelés?


Ez csak az én véleményem,lehet más nem ért ezzel egyet.



2018. máj. 6. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Elég hülyeségnek hangzik és nagy arányú növekedés kellene ahhoz, hogy értelme legyen ilyen szintű beruházásnak.

Sűrűbb követési idő, lámpa hangolás, hosszabb villamosok, ezekkel még lehet növelni relatív olcsón a hálózat kapacitását.

2018. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Egymást érik a villamosok? Túlzàsokba ne essünk. Magyarországon 50 méternél is hosszabb a leghosszabb villamoskocsi, Debrecenben nagyjából fele okán hosszú kocsik közlekednek. És igen, a lámpaprogramok is olyanok, amilyenek, van hova fejlődni, ha egyszer tényleg kicsi lenne a vonal mostani kapacitása.


Metrót oda érdemes építeni, ahol 10000 utas stabilan megvan csúcsórában, csúcsirányban, legalább 5-10 km hosszon. Ez nyilván nem így van Debrecenben.

2018. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Èrdekelne a lepontozás oka, mi nem tetszik?
2018. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olyan útvonalon közlekedne, ami ki tudná váltani a két villamosvonalat és a temető felé közlekedő trolikat, akkor lehetne alternatívájuk. Mivel nem kellene a pirosnál állni (a lámpaprogram alighanem Debrecenben a legbotrányosabb az országban), így a menetidő sem lenne jelentősen hosszabb, mint a mostani járatok esetén.


Aztán hogy hány év alatt hozná vissza a pénzt, az nagyon jó kérdés, mert ennek a kivitelezése jóval drágább lenne, mint amennyi pénz elmegy a ~20 Solarisra és az akárhány CAF-ra együtt X év alatt. Nem beszélve ugye arról sem, hogy pár éve lett összerittyentve a 2-es villamos is... 70 évvel ezelőtt még nem lett volna késő az ilyen gondolatokhoz, most már viszont mindegy.

2018. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát a két villamos a Kálvin tér után teljesen más útvonalon megy,a trolik...,hát oltári nagy különbség van,mármint úgy értem,hogy a trolik egy része inkább a kelet-nyugati városrészt köti össze,az 1-es vili a máv állomást és a város északi,2-es vili pedig szinén az állomás és város észak nyugati részét. A két villamost,öt trolit nem tudná kiváltani egy földalatti.



Ez a földalatti több ember szerint is rossz ötlet,akkor viszont hoszabb villamosok kellenének. Így is csak 31 vilamosa van a dkv nak,most tervben van viszont még CAF villamosok beszerzése.

2018. máj. 6. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valaki leírta, mi a gond: a botrányos lámpaprogram. Átfogó tanulmámyokkal együtt pár millióból kijönne az àtprogramozás, hol van ez egy földalatti villamos vagy metró költségeihez képest?
2018. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Drágán nézne ki
2018. jún. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!