Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy mer ilyet mondani a kalauz?

Hogy mer ilyet mondani a kalauz?

Figyelt kérdés

Tegnap mikor űltem a vonaton,jött a kalauz kezelte a jegyeket aztán továbbment és nevetve köszönt valakinek aki visszaköszönt,biztos ismerős és beszéltek két mondatot. Annyit hallottam,hogy mondta neki a kalauz,hogy ha legközelebb ő jön ,ne vegyen jegyet...


Magamban felháborodtam és gondoltam,hogy azért mert valaki haver a kalauznak nem vasutas,azért ingyen van a máv szolgáltatás.

Én fizetek,más ne fizessen,holott köteles fizetni.


Ezt én úgy gondolnám,hogy ha haver utas van egy kalauznak,mert rengeteg olyan van,azért jeggyel utazzon szerintem. Nekem is van jegyvizsgáló nem csak ismerősöm,barátom és ha tudnám,hogy ő lesz is vennék jegyet. Volt is olyan. Ő volt a vonaton,lekezelte a jegyem és amikor a vonaton az utasokét lekezelte,bejött a

hozzám a fülkébe és jót beszélgettünk az út további részében. Én ezt így képzelem el.


Mindig a nem fizető utas jegyét a többi utas fizeti.


Szerintetek,hogy nem félt a kalauz ilyen mondani?


Én nem foglalkozom vele különösen de mindig van rosszakaró ember aki bejelenthetné.



2018. máj. 23. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

"Én nem foglalkozom vele különösen de mindig van rosszakaró ember aki bejelenthetné."


Hát jelenleg úgy néz ki te vagy ez a rosszindulatú ember.

2018. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Honnan gondolod?


Magamban mérgelődök esetleg,hogy ugyan olyan fizető utas mint én és utazzon ingyen én meg fizetek,de fizetni is fogok ahogy becsületes dolog,de olyan ember nem lennék,hogy bejelenteném ezért a kalauzt,életemben senit sem jelentettem még be/fel,de van sok rosszakaró ember tényleg aki alávágna másnak. Régi munkahelyemen nekem is alámvágtak,de ez nem lényeg most.


Tehát az más,hogy magában bosszankodik az ember.

Érted már igaz.

2018. máj. 23. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem utazol régóta vonattal, igaz?

Ez teljesen bevett szokás volt mindig is. Bátyám 10 évig volt buszsofőr, utána meg vagy 5-6 évig úgy járt be reggel dolgozni (meg este hazajönni is) hogy sosem volt jegye/bérlete, mert ismert mindenkit aki azon az útvonalon közlekedett.

És hogy hogy mer ilyet mondani egy kalauz? Nagyon könnyedén. Ha valaki fel is jelentené, akkor se lenne belőle semmi, utána hozzátenné azt hogy azért mondta hogy ne vegyen jegyet, mert majd ő megveszi neki, például. Ez teljesen bevett szokás, mindig is így volt. Lehet hogy csak azért lepett meg téged, mert még nem találkoztál ilyennel. Ilyenen nem érdemes bosszankodni, ha az ember nyitott szemmel jár a világban ezer meg ezer ehhez hasonló dolgot lát, ahol is az adott személy előnyt élvez a többiekkel szemben.

2018. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
94%
Pontosan. Sajnos jogilag semmit nem tehetsz. Esetleg egy téli sötét este, amikor megy haza, elkapod és megfenyegeted. Undorító az összes bliccelô, különösképpen azok, amelyikek a bliccelés mellett sírnak a buszok állapota miatt.
2018. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé undorító szokás, mert baromira nem hatékony a közösség szintjén, de hat ugye a közösség egyénekből all, az egyéneknek meg nem feltétlenül esik egybe a saját rövid távú érdekük a közösség hosszú távú érdekével. Ez megy sok helyen kicsiben és ha áprilisban jól figyeltem, megy ez szépen és hond nélkül nagyban is.
2018. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon hatalmas divat az urambátyámozás. Úgy a kisember szintjén s úgy a politikában. Gusztustalan.
2018. jún. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kamu szagot érzek.. Ilyet egyik kalauz sem tesz, még ha az illető nagyon jó haverja is.
2018. jún. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!