Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc vasútvonalatok, és miért?

Figyelt kérdés
Nekem a 29-es, szép emlékek kötődnek hozzá, ahogy a balatonakarattyai alagútból kibukkanó Nohabbal együtt feltárulkozik a Balaton is:) Meg az egész hangulata magával ragad még most is, a dombok, a vadregényes dzsumbujos ívek, strandok egymás után, csupa vidámság:) Várom a válaszaitokat!:D

2018. jún. 16. 23:57
 1/6 anonim válasza:
100%
Hát sokfelé nem jártam, amerre pedig igen azon sokat is. Tapolcától Zánkáig, egy időben Csopakig, meg vissza. Vélgülis ez szép vonal, nézegetni a Balatont. A másik meg Tapolcától Kaposvárig, és vissza. Ebben ami emlékezetes, hogy nagyon lassan megy a vonat kb az út felén, mert szörnyű állapotban volta sín. Ha minden igaz most felújították, így már repeszt rajta a vonat, majd meglátom. :) Egyébként ez se csúnya, de semmi extra. :P
2018. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
26-os vonal.
2018. jún. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Pilatusbahn, a Semmering-vasút, a Tátrai Villamosvasút a kedvenceim, a gyönyörű táj miatt, míg a különleges, vicinális-hangulata miatt a Vaukaviszk-Beresztavica vonal. Hazai viszonylatban elsősorban a nógrádi mellékvonalak a kedvenceim, de a mahócai vonal is gyönyörű, ahogyan a Bakonyvasút is.
2018. jún. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mopat ***** válasza:
100%

A Budapest-Esztergom vonal vezetése sem akármi, csak ugye elsikkad az elővárosi forgalomban. A Transzbörzsönyi kisvasút is tetszett, igaz, nincsen alagút, de az egész így a csúcsfordítókkal, különleges. Illetve, ma már nem járható be végig...de anno 2006-ban még utaztam az Eger-Putnok vonalon, az is szép volt, hangulatos állomásokkal, alagutakkal, illetve, olyan megoldásokkal, hogy megállóhely a hegytetőn, a falu meg alant a völgyben és egy olyan útátjáróval, ahol a Bz megállt, leszállt a kalauz, letekerte a sorompót, aztán áthaladtunk, visszatekerte, visszaszállt a vonatra és mentünk tovább. Királd és Putnok között gyalázatos volt a pálya, vagy tízzel ment a vonat...

A recskit már nem láttam működés közben. A Bakonyvasutat nyáron tervezem...

2018. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Budapest-Esztergom tényleg nem csúnya, főleg reggeli időben, mikor még a felhők be vannak ülve a hegyek közé és köd van a völgyekben. Plusz az egész relatív modern hatást kelt.


Amúgy van romantikája a mellék vonalaknak, ahol kicsit lepukkantabb, falusiasabb a környék, hegyekkel, egyebekkel. Például kimenni túrázni Pusztametróval.


Illetve szépek a kisvasutak. Börzsönyi, Széchenyi hegyi gyermekvasút. Vagy a mai napig siratom a Szabolcsi kisvasutat, mert gyerekként számunkra az jelentette a "vonatot". Megvolt a romantikája a kályhafűtéses, szó szerint fapados vagonoknak, ahogy átdöcögtek az állomásról Sóstóra és onnan egészen Balsáig. Közben mentünk át hídon, erdőn, vasútállomásokon és hallgattuk a sztorikat a felrobbantott Tisza-hídról.

2018. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mopat ***** válasza:

Na igen, én is csak mindig terveztem a kecskeméti és a nyíregyházi kisvasutat, erre bezárták mind a kettőt...

Illetve, igaz csak a vonalvezetése alapján, de a Siófok-Kaposvár is szép lehet...Igaz, lehet negyvennel csattogni...

2018. jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!