Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Olyan előfordulhat hogy egy...

Olyan előfordulhat hogy egy vasútállomáson van jegypénztár csak nincs nyitva mikor épp mennék kéne? Ilyenkor is megbüntetnek jegy nélkül?

Figyelt kérdés
tudom kisebb állomásokon ahol nem működik ilyen a kalauztól venni vonaton, de ha itt kisvárosban csak nem lenne nyitva mondjuk akkor fel se szálljak vonatra mert nem tudom bizonyítani hogy nem direkt nem vettem meg a jegyet?
2018. jún. 18. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs nyitva/nem működik, akkor nem tudsz jegyet venni ergo nem fizettethetnek pótdíjat. Én le szoktam fotózni a bizti kedvéért a lezárt kasszát vagy nem működő jegyautomatát.
2018. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok kalauz rugalmasan kezeli a dolgot akkor is, ha nyitva a pénztár. Jaj lekéstem volna, kérek jegyet…

Mások meg nem lazák.

De tudják hol van pénztár, s hol nincs nyitva. Természetesen ilyen helyeken felszállót nem pótdíjazhatnak.

2018. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisebb állomásokon előfordul, hogy a forgalmi szolgalattevo látja el a szemèlypénztàrosi feladatokat, ilyen esetben a vonat érkezése előtt 5 perccel befejezi a jegykiadást. Ha ez a helyzet, akkor a kalauz rugalmasságán múlik, lesz e pótdíjazás. Más esetben sem túl egyértelmű a szituáció, mert a kalauz nem fogja tudni, hogy Mariska épp hasmenéssel küzdött a vonat érkezése előtti 2-8 percben, szóval nem árt lefotózni a bezárt pénztárablakot.
2018. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
A legbiztosabb ma már, ha mobilapplikációval veszed meg a jegyed minden utazáshoz. Mióta a Vonatinfóban benne van ez a szolgáltatás, nagyon hatékony a jegyvásárlás, már elmúltak azok az idők, hogy körülményesebb e-vonatjegyet venni, mint simát. Így nem kell azzal foglalkoznod, hogy x idővel hamarabb kiérj, meg ha nincs pénztár, akkor a vonaton ezzel tölteni az időt. Persze nincs pótdíj, ha nincs pénztár, nem várják el, hogy e-vonatjegyet vásárolj, de magadnak teszel jót vele, és még 10% kedvezményt is kapsz.
2018. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért lett lepontozva a e-jegyet promotáló válaszoló? Abszolút jogos amit ír. Mindenkinél ott az okostelefon. Ráadásul még olcsóbb is így a jegy.
2018. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!