Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vehetek 90%-os MÁV tanulóbérle...

Vehetek 90%-os MÁV tanulóbérletet?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakom. A Tiszai- és a Gömöri pályaudvar közé szeretnék bérletet venni. A probléma az, hogy dolgozni járnék vel, a diákomon az iskolám és a lakóhelyem címe is Miskolc. Lehet-e abból probléma, ha a kalauz rendelkezik kellő helyismerettel és rájön, hogy az iskolám és a lakóhelyem egymástól néhány utcára van, ezért teljesen hülyeség arrafelé vonattal utaznom?


Tehát a lényeg, hogy a MÁV-nál csak a település nevét, vagy az egész lakcímet veszik figyelembe?


2018. jún. 25. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
szerintem nem kivitelezhető... de nem is értem, egy másfél kilométeres szakaszt én tuti gyalog tennék meg. nem árt a kis séta.
2018. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Crisopher ***** válasza:
Te komolyan vonatra szállnál egy olyan távolság miatt, amit gyalog 20 perc alatt megteszel? Ha ennyire nem akarsz sétálni, menj kerékpárral, vagy ha sétálni se akarsz, akkor valami egyszerű segédmotoros kerékpárral. Ilyen távra még robogót sem érdemes beindítani.
2018. jún. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez helyközi utazás lenne, mert a MÁV-Startnak nincs helyi közlekedésre vonatkozó szerződése Miskolc területén. Helyközi diàkbérletet viszont csak eltérő településen élő és tanuló diák használhat, esetedben ez nyilván nem áll fenn.
2018. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-as! :)

És azért a többieknek is.

2018. jún. 25. 16:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg annyi vasutas is helyi járatnak használja a Tiszai és Gömöri között a vonatot, tény és való hogy így nem tudsz bérletet venni, bár én nem rendszeresen járok, de megszoktam beszélni a jegyvizsgálóval, hogy Gömöri-ig engedjen fel.
2018. jún. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!