Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki tud erre valamit mondani?

Valaki tud erre valamit mondani?

Figyelt kérdés
Elég messziről járok fel Pestre suliba. Pusztavacsról. Mivel közvetlen járat nincs Budapestre, így Pusztavacsról először át kell menni Örkénybe, és ott áttszállni. Olyan bérletet kell mindig vennem, ami Pusztavacs-Budapest között érvényes. A bérletvásárlást úgy szoktam megoldani, hogy a legutolsó bérletemet odaadom a pénztárosnak, hogy erre a mintára kérnék szépen egy új bérletet, megelőzve, hogy esetleg valamit félreértsen és elrontsa a bérletet. Eddig nem is szokott gond lenni. A bérleten fel van tüntetve, hogy hol történik az átszállás, Örkényben és Hernádon lehetséges. A tegnapi napon ugyanúgy odaadtam a régi bérletemet, hogy erre a mintára adja. De ma itthon azt vettem észre, hogy csak a Hernád nevű település van ráírva a bérletre, hogy ott történik az átszállás. Pedig én Örkényben szállok át. Most attól félek hogy ebből probléma lesz! Nem ott szoktam átszállni ami a bérleten fel van tüntetve, márpedig a bérlet ugyanúgy Pusztavacs és Budapest között szól. A buszvezetők képesek ebbe belekötni... Ráadásul nem néztem meg a bérletet, mert feltételeztem, hogyha elé rakom, hogy ilyen bérletet kérek, akkor csak nem fogja elrontani. Menjek oda, hogy cserélje ki, hivatkozásképp vigyem a régi bérletet is? Megyek azzal valamire? És van olyan hogy egy hülye pénztáros miatt nekem mégegyszer bérletet kéne venni? Amúgy meg érdekes, hogy mindig csak a Volánnál vannak problémák, régebben is voltak gondok, a MÁV-val pedig sohasem volt semmi gondom, a BKV-val sem. Ha valaki tud erre valamit mondani, légyszi irjon!
2010. jún. 17. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, menj vissza reklamálni
2010. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pénztártól való távozás után elfogadják a reklamációt? Tényleg azért nem néztem meg, mert nem szokásom feltételezni valakiről h hülye:( De ezután azt fogom
2010. jún. 17. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj!


Két megoldás van, az egyik ezentúl Hernádon szálsz át,vagy kicserélteted! Enyi de szerintem a második az nem biztos hogy menni fog de azért csak próbáld meg!


ÜDV!

Remélem tudtam segíteni!

2010. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos Hernádon átszállni, mert amelyik busszal elindulok az nem megy be Hernádra:(
2010. jún. 17. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
ha nagyon szépen és kedvesen beszélsz a pénztárossal megfogja neked csinálni ;)
2010. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

na, akkor elárulok egy titkot

pénztártól való távozás utáni reklamáció az csak és kizárólag a visszajáró összegére vonatkozik...de még azt is meg lehet reklamálni utólag, mivel a pl. nagyáruházak kasszái kvázi zárt rendszerek és központi nyilvántartásuk van ;)...de akár egy kis abc kasszásánál is reklamálhatsz utólag, mert elvileg nem szabadna ott sem több pénznek lenni, mint a pénztárszalagon ;)

2010. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!