Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntethetnek ha diak BKK...

Megbüntethetnek ha diak BKK bérlettel utazom ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A diakigazolvanyomon a 17/18-as tanevre szolo matrica van ami elvileg 2018 oktober 31-ig van ervenyben. Tehat addig meg "diaknak" szamitok. Szeptembertol nem jarok mar iskolaba de abben a ket honapban a fentiekre hivatkozva meg szeretnek diakberlettel utazni. A problema hogy mivel szeptember es oktober mar 18/19-es tanevnek szamit felek nem tudom majd megmagyarazni ha esetleg ellenoriznek hogy a diakigazolvanyom meg oktoberig ervenyben van es megbuntetnek. A biztosra menes erdekeben en megvennem a teljes aru berletet csak nekem sem mindegy hogy 3500ft vagy 9500ft.

2018. júl. 16. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem büntetnek meg. Az október 31-es határidő akkor is jár neked, ha már nem tanulsz.

Sőt, van egy jó hírem. Budapest bérlet esetében (amiről te beszélsz) a BKK-nál az a szabály, hogy az érvényesség október 31 után is fennáll, amennyiben október 31-ig bezárólag veszed meg a bérletet, mert a kezdőnapnak kell beleesnie a diákigazolvány érvényességének intervallumba, és nem a lejárati időnek.

Tehát ha október 31-én veszed meg a bérletet, akkor november 30-ig (dec. 1. hajnali 2-ig pontosabban) utazhatsz a bérleteddel teljesen legálisan.

Én is átmentem azon, amin te. Voltak kétségeim, több helyről informálódtam, és végül valóban november végéig használtam a diákbérletet BKK-val.

Szóval ne f*ssál.

2018. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szepen most megnyugtattal XD
2018. júl. 16. 11:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ugyanez igaz a busz es vonatjegyre is? Marmint hogy a jegyet is ugyanugy megvehetem felaron?
2018. júl. 16. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Velem megesett, hogy a júniusban kapott szanaszét gyűrt, kopott, szakadt papírt lobogtattam, hogy én diák vagyok. 5 hónapig járkáltam vele a zsebemben, mert nem fogok mindenhová dossziéval menni, hogy ne gyűrődjön, újat meg nem adnak. Az ellenőr nagyon húzta a száját, végül tovább engedett, de jó nagy f**z volt.
2018. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, október végéig minden szolgáltatónàl él a diákkedvezményed. A novemberi kvázi hosszabbítás viszont a BKK saját, egyszerűsítő szabálya, mert a többi szolgáltatónál arányaiban kevés a 30 napos bérletet használók száma (havi bérletet használnak inkább a 30 napos helyett).
2018. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell félni. Én is idén végeztem, és október 31-ig igénybe fogom venni a diákkedvezményeket.
2018. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!