Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A gödöllői vonatállomáson...

A gödöllői vonatállomáson mért van mindig kb 10db 5-10 éves cigány gyerek?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre a cigányt nem negatív jelzőként használom. Csak leírom az etnikai hovatartozásukat!


Szinte mindig amikor elmegyek a gödöllői vonatállomás mellet kb 10 db kicsi cigány gyerek letámad hogy adjak nekik pénz.


Most is arra bicikliztem, nem is a vonattam mentem és már rohantak is utána.


Ne értsetek félre. Nem félek tőlünk. 180 magas, nagy darab 96kgos férfi vagyok, csak már egy ideje rettenetesen idegesít, hogy ott rongálnak, hangoskodnak és mindenkit zavarnak.


Tudom, hogy ez nem a gyerekek hibája, hanem valószínűleg a szülők küldik felőket valkóról, de mért lehetnek ott?


Mért vannak még ott? Ilyen esetben amikor mindent kit zavarnak és a kukából a szemetet szétdobálják nem lehet őket kitiltani?



2018. júl. 21. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Valamikor a nyolcvanas években Bécsben jártam a szüleimmel. Az egyik belvárosi aluljáróban anyám bement a vécébe, mi meg apámmal megálltunk a bejárata mellett.

Nem telt el két perc, s jött két rendőr. Kifaggattak mit keresünk ott, minek ácsorgunk, mi van nálunk.

Elmondtuk. Nem hatotta meg őket, fel kellett mennünk.

Igaz, az ő szlogenjük nem a szorongunk és félünk.

2018. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oké, de nem látom a kapcsolatot a két dolog között. Ha arra akarsz kijukadni, hogy morális szempontból rossz lenne őket kitenni onna, akkor arra csak azt tudom mondani, hogy eddig mindig amikor arra jártam (Nem vonatozom, csak arra szoktam át menni) ott hangoskodtam, szemeteltek, szét túrták a kukákat, ordibáltak mindenkivel, hogy adjanak pénzt, követik az embereket stb...


Meg itt kb 10 gyerekről beszélünk.

2018. júl. 21. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

azért van ez, mert lassan hozzászokunk az ilyenekhez. Az önkormányzatot, a vasutat, a rendőrséget, a gyámhatóságot, a helyi politikusokat nem érdekli már, illetve nem éri el az ingerküszöbüket. A rendőr már ki se megy, ha véletlenül mégis, nem tesz (nem tud?) mit tenni. Az emberek leszarják, én sem, te sem telefonálunk már ez ügyben, úgysem történik semmi.

Talán ha soha senki nem adna nekik semmit (1 Ft sem), akkor előbb-utóbb elmennének, de mivel úgysincs mit csinálniuk, még ez sem biztos. Ha csak pár száz forintot összeszedenk, összekukáznak egy nap (bármilyen rossz órabér is), az pont pár száz forinttatl több, mint ha otthon ülnének. Egyénként 12 éves kor alatt nem büntethetők, úgyhogy ha valamit ellopnak, akkor sem történik semmi.

Sajnos ez van...

2018. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

felénk ugyanez van, csak többen vannak és nagyobbak.

Aki érdekelhetne és tudna tenni, az nem jár erre

Egyszer próbálkoztam levelezni az önkormányzattal, de amikor már a 3. helyre küldtek (nem az ő illetékességük), akkor feladtam

2018. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, ők is felfognak nőni és akkor már lehet nem fognak megállni csak a kéregetésnél ...
2018. júl. 21. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
sajnos
2018. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom, sem te, sem mások nem látják a kapcsolatot a bécsi és a gödöllői dolog között.

Nos, arra akartam utalni, hogy akarat kell a rendteremtéshez. Ha Bécsben meg tudják oldani, akkor nálunk is. Azon a környéken, ahol mostanában járok, a villamosmegállók be vannak kamerázva. S ezek látóterében megállónként van 4-5 drogos minden nap.

Miért nem lehet begyűjteni őket?

A hatalom miért nem rendelkezik olyan eszközzel, ami segíti azt, aki megérdemli, s kordában tartja azokat, akik nem?

Mire való a rendőrség, a vasútőrség, a polgárőrség, az önkormányzati rendőrség?

2018. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
már Bécsben sincs így. Amit írsz a volt a nyolcvanas évek, mára ott is "kondícionálódtak". Vannak részek, ahol nyugi van (belváros, frekventált területek, meg vannak békésebbek, de ott is vannak Hős utcák
2018. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
a törvények nem mindenkire vonatkoznak , jelenleg a putrisok azt csinálnak amit akarnak
2018. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!