Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egyeseknek miert baj az ha...

Egyeseknek miert baj az ha egy busz műanyag?

Figyelt kérdés

"Csak az ikarus"... egy mas markat meg le kell szólni. Nem hiszem hogy egy mercedes Citaro c2 egy rossz busz lenne mert műanyag...

Meg olyan ostobaságot is olvastam hogy jo lenne ha 280as ikarus lenne gyártva.


Szerintem inkabb az alacsonylados modern buszokat kellene gyártani a regieket meg kidobni az állományból



2018. júl. 24. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
unatkozó hozzánemértők kocsmai beszélgetése, nem több ez az egész.
2018. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
A Citaro sem műanyag, legfeljebb a belseje van műanyag panelekből összerakva, ami igénytelen, olcsó, gyorsan cserélhető és könnyű takarítani.. Fujj csupa haszontalan tulajdonság.. :D
2018. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Mert fogalmuk sincs semmiről, és az ilyen embereknél az idő is megállt, nem bánnák, ha visszafelé fejlődnénk.

A Citaro pedig az egyik legigényesebb és legjobb busz, vicces, mikor egy ilyet leszólnak egy régi Ikarus javára...

2018. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, ugye? En sem ertem. Bezzeg a műanyag kávéfőző nem baj :D 😃
2018. júl. 24. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
22:15 Ami műanyagból van, idővel eltörik. Nyilván ez nem feltétlenül releváns egy busz esetében (mondjuk a fenntartási költségek tekintetében az lehet), viszont a kotyogósomat leejtettem már többször, és a műanyag nyele az egyetlen, ami eltört :)
2018. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg az is benne van a dologban, hogy az Ikarus a magyar ipar egyik büszkesége volt annak idején, és hát még elég sokan most is a szocializmust építik a fejükben.
2018. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem az a baj.


Az, hogy lerohad, tökmindegy, milyen új vagy épp régi.

2018. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ami műanyagból van, idővel eltörik. Nyilván ez nem feltétlenül releváns egy busz esetében"


A belső, oldalsó és felső burkolat nem teherviselő elem. Ha nem vandálkodnak a buszon és nem karambolozik/nem csavarodik el a kasztni akkor jó eséllyel 10 év alatt nem fog eltörni. Ez egy busznál bőven 1+ millió km. Nyilván idővel "csúnyul" ahogy öregszik, de a panelos beltér cseréje kompletten ülésekkel és kapaszkodókkal megvan mondjuk 3-4 műszak alatt.


Olyan elemek ami leesnek, ráeshet valami stb valszeg nem műanyagból készülnek a Mercedesnél sem. :)

2018. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a buszoket, főleg a merciket és ikarusokat. Én csak a tolócsuklós rendszerek ellen vagyok.
2019. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!