Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem fizetem be a Bkk...

Ha nem fizetem be a Bkk büntetést (blicceltem) a villamoson, hogy tudják behajtani rajtam, nincs a számlámon eegy fillér se, ha nem akarom befizetni, elvisznek börtönbe? (18 vk)

Figyelt kérdés
2018. aug. 2. 12:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Mit tudnak hivataloan csinálni, mi ennek a menete? nem tudom kifizetni a bűntetést? Esetleg ledolgozás?
2018. aug. 2. 12:06
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Majd lesz jövedelmed. Előbb-utóbb. Majd akkor végrehajtják. Kamatokkal és végrehajtási költséggel együtt.

Ez a büntetésnek sokszorosa lehet.

Volt aki eljátszotta, hogy nem fizet, nem fizet, BKV kinyalhatja, aztán a végén fizetett mejdnem egy milliót. Biztos megérte...

[link]

2018. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Hogy a francba vinnének börtönbe? Ez egy polgári jogi ügy, nem büntetőjogi. Felszálltál a buszra, ezzel létrejött közted és a BKK között egy szerződés, miszerint te jegyet veszel, ők elszállítanak, ha pedig mégsem vettél jegyet és erre ők rájönnek, 16000 Ft a fizetendő összeg. Ilyen egyszerű. Most tehát úgy áll a dolog, hogy van egy rohadt könnyen bizonyítható jogos követelése a BKK-nak feléd, van róla papír, szemtanúk, tán alá is írtad (nem feltétel), személyes adatok. És van elég stabil számítógépes nyilvántartás és jól bejáratott követeléskezelő rendszer. Max akkor úszod meg, ha soha életedben egy fillér legális jövedelmed vagy vagyonod nem lesz (elég szår élet az, most mondom!), vagy elvonulsz Laoszba szerzetesnek.
2018. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ezt a büntetést nem lehet kiváltani közmunkával pl?
2018. aug. 2. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet közmunkával ledolgozni. Átadják egy behajtó cégnek vagy ritkább esetben a NAV-nak. De nem most, hanem amikor már a többszöröse lesz. Ha nem lesz semmid, akkor valóban nem tudják behajtani rajtad, de akkor nem lesz munkaviszonyod sem, és a nyugdíj szempontjából ledolgozott éveid sem. Lesz viszont helyette TB. tartozásod, mert azt akkor is fizetni kell, ha nincs munkád. És így lesz még több tartozásod, ami csak még tovább nő. Lehet hogy most poénos heccből be nem fizetni, de nem fogják hosszú távon elfelejteni, és sz@r ügy lesz, amikor majd később fog visszaböfögni. Hidd el, egy életet nem lehet úgy leélni, hogy semmid nincs. (Papíron)
2018. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Akkor leírom megint; ez nem szabálysértési és nem büntetőjogi ügy. Ez olyan, mint amikor két ember vagy két cég szerződést köt és az egyik nem teljesít, a másik pedig emiatt pénzt követel tőle. Szerinted a BKK-nak mi a fenét számítana az, hogy te amúgy 16000 Ft “értékben” árkot kapartál vagy fát vágtàl az erdőben, úgymond ledolgozandó a büntetést (amit nem véletlenül nem bírságnak, hanem pótdíjnak neveznek)? Na ugye.
2018. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!