Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy 23:50-kor induló...

Ha egy 23:50-kor induló vonatra veszek jegyet, de a vonat 20 perc késéssel indul, akkor megbüntethetnek azért, mert nem az utazás megkezdésének napjára szól a jegyem?

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem, mivel a késés nem a te hibád.

Ha lekésed a vonatot és az egy órával későbbivel mész, akkor már lehet gond.

(100 km alatt persze, ott kell megkezdeni adott nap az utazást.)

2018. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a gyakorlatban? Tisztában vannak ezzel a kalauzok is?
2018. aug. 3. 08:17
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

A késésekkel hogy ne lennének tisztában a kalauzok. Különösen mióta az elektronikus jegykiadó készülék van náluk, amiben benne van az országos menetrend. De amíg nem ez volt, a kalauznál ott volt az országos menetrendkönyv és használni is tudják.

A kalauzok tisztában vannak az üzletszabályzattal, kedvezményekkel és minden más szabállyal. Van előnye annak, hogy a vasút egy reguláris módon szabályozott "félkatonai szervezet". Egységes szabályok szerint történik minden.

2018. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk cáfolnám, hogy tisztában lennének a szabályzattal. Egyszer pl. majdnem megbüntetett a kalauz, mert volt egy szakadás a bérletemen. Utánanéztem, és ha ellenőrizhető az érvényessége, akkor a rongálódott bérlet is érvényesnek tekintendő.

Azért is akartak már büntetni többször, mert ahol felszálltam, nem volt se jegykiadás, se működő automata, és nem tudtam jegyet venni. Ismerősömet meg is büntették egyszer ilyen miatt.

Szóval sok a rosszindulatú kalauz, ezért is írtam ki a kérdést.

2018. aug. 3. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbüntetnek, akkor bemész a központba és az asztalra csapsz, hogy ez márpedig jogtalan volt.

De nem kéne, hogy ebbe belekössenek.

(Meg szerintem fél1kor, mikor már mehetne haza kb, ha nem lenne késés, ez az utolsó, ami érdekli.)

2018. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%

Ha 20 percet késik a vonat, akkor a MÁV-csoportnak nem keménykednie kéne, hanem sűrűn elnézést kérni, és még kártérítést is fizetni.


Én még gyorsvonatra is felszállok pótjegy nélkül, ha késik az eredeti vonatom. Nem fogok azon izgulni, hogy a MÁV-csoport melyik szabályát sértem meg, miközben ők csesznek ki velem a késéseikkel.

2018. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!