Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan veszi észre a BKV hogy...

Honnan veszi észre a BKV hogy egy buszjárat kihasználatlan?

Figyelt kérdés

Utaztam ezen a héten, hétköznap egy BKV busszal, 4 megállóval a végállomás előtt leszálltam. Fényes nappal. Ekkor vettem észre, hogy én vagyok az egyetlen utas a buszon. Ránéztem leszállás előtt a sofőrre és elég elkeseredett arca volt, szerintem ő is érezte, hogy ilyen kihasználtság mellett meg fog szűnni a járat.

Hogy jön rá a BKV, hogy egy buszjáratot meg kéne szüntetni, mert nem utaznak vele elegen? A sofőrnek gondolom nem áll érdekében emiatt szólni, mert akkor a munkáját veszítené el. Ha egyes rosszindulatú utasok írnak levelet a cégnek, hogy szerintük kihasználatlan egy buszjárat, akkor azzal foglalkoznak? Ne értsetek félre, én nem akarom hogy megszűnjön az említett buszjárat. Azért nem írom le, hogy Budapesten belül melyik buszjáratra gondolok, mert attól félek, hogy utánajárnak és tényleg megszüntetik.


2018. aug. 4. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
:D
2018. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Knorrozás által. Nem vicc...


[link]

2018. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

+ infravörös utasszámlálóval.

Esetleg "kézi" számlálás. :D (Azaz végig megy a vonalon pár megbizott és számolja az utasokat.)


"Ha egyes rosszindulatú utasok írnak levelet a cégnek, hogy szerintük kihasználatlan egy buszjárat, akkor azzal foglalkoznak? "


Akkor maga alatt vágná a fát, hiszen ő is azt a kihasználatlan járatot használja.


"Utaztam ezen a héten, hétköznap egy BKV busszal, 4 megállóval a végállomás előtt leszálltam. Fényes nappal. Ekkor vettem észre, hogy én vagyok az egyetlen utas a buszon. "

Utaztam én is olyan busszal. Viszont visszafele tömve volt.


"Ránéztem leszállás előtt a sofőrre és elég elkeseredett arca volt, szerintem ő is érezte, hogy ilyen kihasználtság mellett meg fog szűnni a járat."


Vagy csak a sokadik kanyart vezette, esetleg régen volt már szabadnapja. Eléggé le vannak terhelve a járművezetők.


"A sofőrnek gondolom nem áll érdekében emiatt szólni, mert akkor a munkáját veszítené el. "

Igy is sofőr hiány van.


"Ne értsetek félre, én nem akarom hogy megszűnjön az említett buszjárat. Azért nem írom le, hogy Budapesten belül melyik buszjáratra gondolok, mert attól félek, hogy utánajárnak és tényleg megszüntetik."


Ha tényleg kihasználatlan lenne és nem lenne semmi szerepe, akkor már rég nem közlekedne.

2018. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, a közösség érdeke az, hogy minél hatékonyabban működjön a teljes rendszer és emiatt van létjogosultsága annak is, ha a sofőr vagy egy utas egy járat kihasználatlanságáról tenne bejelentést.


De az üzemeltető alapvetően a járműveken elhelyezett utasszàmláló berendezések alapján tájékozódik a kihasznàltságról, ritkábban kézi utasszámlálással.

2018. aug. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!