Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Más is szeret tömegközlekedéss...

Más is szeret tömegközlekedéssel utazni?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta vonz a vasút, a metró és a villamos. Főleg a régi szerelvényeket és az állomások hangulatát szeretem. Buszozni pedig legjobban Ikarusszal szeretek.

2018. aug. 15. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
ki nem állhatom az üvöltöző cigókat, a retkes csöveseket, a minden bokorban megálló villamost, meg azt se szeretem, hogy ami kocsival 10 perc, az bkv-val majdnem háromnegyed óra.
2018. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ. Ha épp flottul megy minden, nem kell sokat várni, nincs tömeg, van levegő és időm is van, akkor igen. Sőt, ha este szeretnék pár sört inni a haverokkal, akkor is tök jó. Más esetekben nem annyira buli, pedig alapvetően nagyon érdekel a tömegközlekedés.
2018. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
1-es, az gondolom megvan, hogy ez egy nagyon sarkított és torz kép...? Valahogy én ritkán futok bele ezekbe a problémákba, pedig napi szinten mozgok a város különböző pontjai között es vidékre is viszonylag gyakran utazok. Azért ennyire nem szokott problémás lenni az utazóközönség
2018. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
68%
Én is imádom, amikor heringparty van. Kedvencem az a szituáció, amikor pislogok egyet, és a mellettem lévő rám kiált, hogy, "aú a lábam!"
2018. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Buszoknál nekem is az Ikarus a kedvencem. Még utazni is jobb rajtuk mint egy modernen.

Régebben egyáltalán nem szerettem buszozni, de mióta megvan a jogsim rájöttem hogy sima utcai autót vezetni (pl. Passat, Astra meg hasonlók) nagyon frusztráló a számomra (nem gyorsul, nem lassul, eltekerem a kormányt akkor csak egy kis idő múlva kezd el fordulni az autó, stb.), így amikor csak tehetem busszal megyek. Mondjuk, ezzel lehet hogy csak én vagyok így. Szerintem ez annak köszönhető hogy már a jogsi megszerezése előtt is közel 5 éven keresztül vettem részt különböző amatőr versenyeken (szlalom, rali, gyorsulási) így hozzászoktam a jó autókhoz.

2018. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Pont úgy vagyok, mint a kérdező. Bármilyen kötött pályás járművel szeretek utazni főleg a régebbi típusokkal. Buszok közül nekem is az Ikarus a kedvencem, kár, hogy már alig lehet kifogni.
2018. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát maga a mindennapi ingázást nem szeretem, de az utazgatást a buszokkal, trolikkal, villamosokkal nagyon szeretem, főleg mikor nincs annyi ember rajtuk. Mikor Budapesten laktam, akkor rendszeresen hétvégéken az volt a programom, hogy körbebuszoztam a várost, csak úgy. Mai napig, ha úgy adódik, élek ezzel a lehetőséggel. Pedig alapvetően autós ember vagyok.
2018. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Régen én is szerettem a régi Ik-200- szériásokkal menni. Ma már nem, mert mind ugyanolyan kiépítésű busz. A villamost nem nagyon szerettem, de ha választanom kellene, akkor a régi Tatra, mint a CAF. A régi metró viszont nagyon bejött. Vonatnál szintén ez van: a Szili, vagy a Gigant számomra jobb volt, mint a mai egyterű FLIRT-ök, hiába is kényelmesek, gyorsak, stb.
2018. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

200-as ikarusokkal, tatra villamosokkal, régi vasúti kocsikkal mindig szívesen utazok.


Az újabb városi buszokat utálom, kevés hely van, kényelmetlenek az ülések, nincs levegő.

Bár a távolsági buszokból az újak nem rosszak.

A flirttel meg a desiróval maximum fél órát szeretek utazni. Ha annál többet kell menni vele, akkor már kényelmetlen.

2018. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Én csak akkor, ha nem kell átszállni, ülhetek és lehetőleg belül, nem tornyosulnak felettem 2 centire tőlem és nincs az arcomban a telefonjuk/regényük.

Nem bírom az elhasznált levegőt sem, így a tél a jó kis egyedi ajtós, szélfogókkal teli, lehetőleg visszazáró járműveken érdekes, ahol a levegő oxigéntartalma nulla és a megállókban se cserélődik semennyire.



Jelenleg átszállásmentesen utazom a munkába, villamossal, visszafelé a végállomáson szállok fel. A CAF-ot nem érzem annyira levegőtlennek (még tiszta a szűrője?), a hagyományos Tatra kiszellőzik a megállóban. Szóval munkába nem olyan rossz.



A 2-es metrót, a 4-6 villamost, a 7-es buszcsaládot és a néhai batyis 160-260-260A buszokat nem bírtam megszokni, ezeken nagyon szenvedtem.


Szóval változó.

Nem vagyok nagyvárosba való, a tömegnyomort nem számomra találták ki

2018. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!