Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Be lehet úgy járni egy városba...

Be lehet úgy járni egy városba egyetemre, hogy átszállással, viszont buszról vonatra kéne átszállnom?

Figyelt kérdés
Szóval innen faluból be egy közeli városba busszal, oda csak busszal lehet, aztán egy másik városba meg onnan elmenni vonattal, ahol az egyetem van. Lehet így diákbérletet venni buszra meg vonatra is, vagy ezt így nem lehet megoldani?
2018. aug. 24. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Volt olyan évfolyamtársam, aki így járt be, szóval megoldható, de a pontos módját nem tudom.
2018. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet így járni, bérletigazoló kell a buszbérlethez, (ahogy minden esetben)

és

vasúthoz pedig "igazolás tanulók vasúti kedvezményének igénybevételéhez" nevű papírt kell a pénztárban kérni, mert nem egyezik a bérlet viszonylata a diákigazolvány szerinti lakóhely, és iskola székhelye/telephelyével


A máv szabályai szerint a bérlet viszonylatának egyeznie kell, ha van a lakóhely vasútállomásával/ a legközelebbi vasútállomással kell egyeznie, ha nincs, de amelyik jegyvizsgáló beleköt az nem szokta elfogadni, ha nincs ilyen és nem a lakóhelyeden van a kiindulási állomás.


Jártam már így, és hiába nem volt lehetséges végigmenni vonattal.

2018. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!