Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Idén mikortól érvényes a...

Idén mikortól érvényes a diákbérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az előző években a helyközi bérleteknél az iskolakezdés miatt korábban meglehetett venni a bérleteket, és érvényes volt szept.1 előtt is. Viszont mivel idén szept. 1-je szombat, ezért nem vagyok benne biztos, hogy most is előrehozzák. :(

Tudtok erről valamit?


2018. aug. 26. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2018. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :)
2018. aug. 26. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban úgy van, ahogyan az 1-es válaszbeli link tartalmazza; 30-ától.


De a VOLÁN helyközi járatain, az üzletszabályzat rendelkezése alapján, az alap- és középfokú oktatási intézmények nappali és esti tagozatos tanulói a szeptember hónapra érvényesített bérletet már augusztus 27-én 0.00 órától használhatják; vagyis, mától.

Képen: [link]

A díjszabás teljes szövege: [link]

2018. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Ez érdekes. Ha a Volán díjszabásában ez eleve benne van, a minisztérium miért ad ki minden évben egy ezzel nem teljesen azonos előre hosszabbítást? Vagy akkor miért nem csak a vonatra adják ki a módosítást, és jegyzik meg, hogy a buszokon a díjszabás szerint amúgy is már 27-étől jók a bérletek. Valószínűleg a minisztériumban sem olvasták a Volán díjszabást. Kíváncsi lennék, mennyi buszsofőr tud erről a szabályról, és fogadná el 27-étől a bérletet. A legtöbb szerintem a miniszteriumi közleményre hivatkoznak, hogy 30-ától jók a bérletek.
2018. aug. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

eddiboy!

A kettő jelentősen eltér. A minisztériumi érvényességi kezdet a hallgatók tanulóbérleteire és a dolgozók bérleteire is vonatkozik; a közlekedési szolgáltató bővítésen kívül.

Azt nem tudom, hogy hány buszvezető tud róla.

Amúgy, a dolgozóknál nincs különösebb jelentősége. Jellemzően folyamatosan vesznek bérletet, augusztusit is; az pedig szeptember 5-én 24 óráig érvényes a VOLÁN helyközi járatain is, a MÁV járatain is. Nekik 5 napos átfedés van akkor is, ha szeptember 1-én kezdődik a szeptemberi bérlet érvényessége. Hogy az átfedést a minisztérium 2 nappal megnöveli, nekik, nem számít.

2018. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy a minisztériumi hirdetmény dolgozó bérletekre és vonatra is érvényes, míg a Volán díjszabás csak tanuló buszbérletekre, de attól még megemlíthették volna, hogy amúgy meg a diákok buszbérlete a díjszabás szerint amúgy is érvényes 27-étől.

Nem vagyok biztos benne, hoyg sok buszsofőr tudna róla és elfogadná. A legtöbb buszsofőrnek az sem tiszta, hogy a diákigazolványra mikortól kell matrica. Rendszeresen vegzálnak 16 éves gyerekeket, hogy miért nincs matrica a diákjukon, pedig elmúltak 16 évesek. A múltkor tanúja voltam, amikor egy buszsofőr egy ilyen esetben egész jegyet vetetett szegény sráccal, mert 16 évesen nem volt matricája. Akkor még én sem voltam teljesen tisztában a szabályokkal, azóta direkt utánanéztem, és úgy van a rendeletben, hogy abban a tanévben, amikor a 16 évet betölti, még nem kell matrica, egész október 31-ig érvényes így a diákigazolvány. Legközelebb ilyen esetben - most már a biztos tudás birtokában - ki fogok iylen esetbne a szerencsétlen gyerek mellett állni a buszsofőr ellenében.

2018. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!