Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így számít a vonatbérletem?

Így számít a vonatbérletem?

Figyelt kérdés
Ha Nyh és Debrecen közt van bérletem, akkor azt a Nyh-Nyugati vonalon használhatom? Mennyivel kell így kevesebbet fizetni?

2018. szept. 6. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Elméletileg nem használhatod, csak ha D-ben átszállsz.
2018. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehát mondjuk Nyíregyen nem tudnak a pénztárnál olyan jegyet adni, ami Debrecentől a Nyugatiba szól? Vagy ha előbb csak megveszem a pénztárnál Debrecenig szóló helyjegyet, azt' Debrecentől Bp-ig meg meg telón veszek jegyet, így ha Nyíregyháza-Debrecen közt jön kalauz, a bérletet+helyjegyet mutatom, utána meg a jegyet mobilról?

Sőt, megvehetném a helyjegyet az egész útra a pénztárnál, hogy ugyanaz maradjon végig, csak azt nem tudom, hogy e-vonatjegyet adnak-e csak úgy, hely/pótjegy nélkül...

2018. szept. 6. 21:19
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Dehogynem, használhatod így (részutazásra) , és ki is adják így a jegyet Nyíregyházán vagy bárhol, ahol pénztár van. De jobban jársz, ha neten (az Elvirán vagy a Vonatinfón) veszed meg, akkor 10 % kedvezményt kapsz, sőt egyes vonatokra 20-at. Automatából is meg tudod venni, ott 5 % kedvezményt kapsz.
2018. szept. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Külön csak pót- és helyjegyet és külön csak menetjegyet is tudsz Elvirán venni (Vonatinfón nem találtam meg ezt az opciót). Amikor kiválasztod a vonatot, akkor ajánlja fel ezeket az opciókat.
2018. szept. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
88%

Vonatinfón is tudsz külön helyjegyet vagy pótjegyet venni csak elég hülyén oldották meg.

A keresési feltételeketnél kell beállítani a csak igényelt felár/kok sornál.

Nem tudom, hogy aki ezt kitalálta, hogy gondolta, hogy ez így logikus lesz...

2018. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
#5: Köszi, sosem találtam volna meg. :-)
2018. szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös: és gondolj bele, ez a felület a pénztári felületen alapul. Gondolhatod, mit össze szenvedünk, hogy egy rohadt jegyet meg bírjunk szerkeszteni... Ráadásul az idősebb pénztáros kollégák még alapvető informatikai ismeretek nélkül vannak, nem tudnak egy csomó egyszerűsítő billentyűkombinációt, amivel kicsit fel lehet gyorsítani a dolgokat...


(egy volt pénztáros)

2018. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre a válasz: ha pénztárnál veszued, ha automatából, mindkettőnél Debrecentől Bp-ig veszel jegyet, és Nyíregytől Bp-ig CSAK helyjegyet!
2018. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a Bérlet használható!!

Nyiregy Debi Debi Nyugati +jegy

2018. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Adott viszonylatonbaan hoszabb út részbeni fedezésére felgasználható

Viszont azonos távolságban más viszonylaton nem

2018. szept. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!