Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem gáz, hogy még Bukarestben...

Nem gáz, hogy még Bukarestben is duplaannyi a metróhálózat hossza, mint Budapesten?

Figyelt kérdés

mert Budapesten mindössze 31,7 km

Bukarestben viszont már 67,3 km, és folyton fejlődik...


2010. jún. 22. 10:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Gáz persze, de mit tudsz tenni?Semmit mert ez nem rajtunk múlik.Így is örülhetünk,hogy nem haltunk még éhen és nem jelentett csődöt az állam, a legkisebb gondunk most a metró legyen.Inkább a közutakat javítsák,hogy a külföldiek könnyen tudjanak jönni
2010. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem gáz,nem rajtunk múlik,úgy kolektívan.....
2010. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyet nemértek itt Pesten most elkészültek az alagutak, akkor még mi tart 3 évbe, hogy átadják a 4-es metrót és 2013-at sem mondták biztosra. Nem igaz, hogy a munkálatokat egy év alatt nem lehetne megcsinálni.. nem vagyok négyesmetrópárti de valami fejlődés legyen már.

Hol van az 1-es és 3-as villamos meghosszabbítása?

A jelenlegi metrók befejezése? (Reptér, Kápmegyer, Hévvel összekötés az Örsön)

A budai fonodó villamoshálózat?

A 42-es villamos meghosszabbítása?

és még sorolhatnám..

2010. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
és akkor még hozzáfűzném az utolsó hozzászóláshoz, mindezért a szarért mennyit kell fizetnünk.... koszosak a buszok, lerobbannak stb és ilyen rohadt drága a bérlet/jegy..... pofátlanok....
2010. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
jelenleg csak az alagút van kész. meg az állomások nagyjából szerkezetkészek. ez azt jelenti, hogy egy nagy "betomhalom" van, semmi több (kb mint egy ház szerelvények, minden más nélkül, csak a falak). az alagutat még fel kell betonozni végig a vonalon, utána beleépíteni a vasúti pályát. aztán bekábelezni az egészet. utána meg legalább fél évnyi próbafutás, teszt. az állomásokon is csak most indul el a belső beépítés (elektromos hálózat, mozgólépcsők, stb...)
2010. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok. azért tart ilyen sok ideig, mert elképesztő méretekről és anyagmennyiségről van szó. volt szerencsém látni az építés egyes fázisait. most már nem látszik annyira (és még kevésbé fog) de hihetetlen terek vannak ezeken az állomásokon.... egyébként gondold el, hogy a 2-es felújítása is pár éve egy fél nyarat igénybe vett, holott "csak" felújításról volt szó
2010. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De.
2010. jún. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

13:21!


Mert attól, hogy van a földbe fúrva egy lyuk, még nem tud benne menni a metró!

Ki kell még építeni egy csomó mindent. Lebetonozni, leburkolni a felületeket, síneket lerakni, elektromos hálózatot kiépíteni, szellőzőrendszer, biztonsági rendszer, utastájékoztatók, egyéb dolgok... szóval a komplett infrastruktúrát még ki kell építeni.

Gondolj bele! Egy családi házat is építenek 1-2 évig. És annak a mérete hol vetekszik egy metróvonaléval. A beton pedig itt is, ott is ugyan annyi idő alatt köt.

2010. jún. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De amúgy gáz, de mi emberek ez ellen nem tudunk mit tenni.

Én amúgy pont ma mondtam apumnak, hogy nincs értelme ezeknek a metróknak, mert mindegyik iszonyú rövid!! (és mellette busszal vagy villamossal is tudok menni....) Én nem Romániában voltam, hanem Prágában, ott is elég hosszú és azt hiszem 4vonal van :D

2010. jún. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az 1-es metró építésekor még más szempontok domináltak, de egyébként a 2-esnek és 3-asnak szerintem nagyon nagy létjogosultsága van. És a 3-as hosszú is, pláne ha egyszer ne adj isten kiviszik káposztásig. A 2-es sem rövid és keresztbe szeli át a fővárost, szóval annak van értelme. Amikor a 4-es metrót tervezték még annak is volt, azóta viszont változott a világ.
2010. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!