Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vasúttörténeti parkban fel...

A vasúttörténeti parkban fel lehet szállni a kiállított járművekre?

Figyelt kérdés

Fel lehet szállni a parkban a mozdonyokra, vagy a személykocsikra úgy mint Szentendrén? Vagy itt csak kívülről lehet megszemlélni őket?


A mozdonyokra gondolom nem mindre, vagy csak akkor, ha dízel/gőzmozdonyos utazásra külön veszek jegyet. De a személykocsik/motorvonatok is le vannak zárva?


Bocsi ha rossz a kategória :(



2018. szept. 7. 20:39
 1/6 10 deka farhát ***** válasza:
100%
A kiállított járművek egy részére föl lehet menni.
2018. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vortrex ***** válasza:
65%

Az udvaron álló gőzmozdonyokra mindig fel lehet mászni, sajnos sokszor tele van gyerekekkel, de őket könnyedén arrébb lehet lökni, az igazi kihívást a felnőttek jelentik, arra ott van a 100éves szerelvények legtöbb nyikorgó alkatrésze, a felnőttek nem bírják a zajt, hamar odébb állnak.

Mindenképpen érdemes kicsit személyesebben kiélvezni a pillanatot, mert tényleg páratlan látványt nyújtanak. Egy két kivétellel hiánytalanul megvan az összes kezelőszerve minden vasnak.


A "nem gőzmozdonyok" ajtaját hétközben zárva tartják, de hétvégente, ha csak nem szakad az eső, mindig kinyitják.

2018. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. szept. 7. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Változó, van amire fel lehet van amire nem.


Nekem kicsit felemás érzéseim vannak. Egyrészt vannak elég szépen helyreállított, megőrzött gépek. Másrészt a Park nagyobb része inkább csak egy roncstelep össze tolva mindenféle állapotú járművel. Szerintem az igazi az lenne, ha lenne egy óriási csarnok, például a közelben lévő Istvántelki műhely és azt alakítanák ki fedett kiállító térré.


Én mondjuk a villamos-dízel mozdonyok fülkéjében még nem jártam, mindig zárva voltak. Igaz eddig 2-3 alkalommal voltam és általában ingyenes napot néztem ki. Meglepő módon nem tódultak az emberek, de legalább jól lehetett fotózni.

2018. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" például a közelben lévő Istvántelki műhely és azt alakítanák ki fedett kiállító térré."


Úgy tudom pont ezen dolgoznak :)

2018. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
74%

Válasz valakitől aki ott dolgozik:

A kiállított gőzmozdonyoknak csak a vezetőállása látogatható.

A kocsikat zárva szoktuk tartni, a korábban történt lopások miatt, néhány kivétellel. Az ember el sem hinné hány függönyt és kilincset vittek el....


A Hargita csoportok számára nyitható.

2018. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!