Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 200E,100E reptéri buszokra...

A 200E,100E reptéri buszokra érvényes a MÁK-os igazolvány?

Figyelt kérdés
Valaki utazott mostanában ilyen 90%-os kártyával ezen járatokon? Néztem a BKK honlapját, meg mindent, de mindenhol mást ír. Jegyellenőrt is kérdeztem, ők se tudták, mi van. Valaki szerint csak a 6 alatti és 65 felettinek ingyenes, másik szerint ez az igazolvány ide is érvényes. Most akkor mi a helyzet? Megveszem, ha szükséges, de feleslegesen nem akarok 1800 Ft-ot kidobni két utazásért a városon belül.
2018. nov. 16. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a buszok egyedi díjszabásúak, mint a Sikló vagy Libegő, így a kedvezmény nem érvényesíthető.
2018. nov. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 200E dijszabasaban mi is az egyedi? Semmi. Maximum az, hogy megáll Vecsésen, mégsem környéki járat.


A 100E szintén a helyi közszolgáltatás részeként közlekedik, tehát a kormányrendeletben meghatározott kedvezményeket érvényesíteni lehet. Ennek megfelelően MÁK-os kártyával ingyenes.

2018. nov. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

200E-n érvényes,


100E:

A 100E járat díjszabása

A járat kizárólag 900 forintos „Repülőtéri vonaljegy”-gyel vehető igénybe, egyéb jeggyel vagy bérlettel nem.

Az autóbuszon a 65 év felettiek és a 6 év alatti gyermekek díjmentesen utazhatnak.

A Repülőtéri vonaljegy megvásárolható minden BKK Ügyfélközpontban, -pénztárban vagy BKK-automatából.


Ezek szerint csak 6 év alatt és 65 év felett lehet ingyen utazni. Kérdezz rá inkább az ügyfélszolgálatnál, vagy menjetek a 200E-vel.

2018. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, lehet, hogy inkább majd ott akkor megkérdezem a sofőrtől, elfogadja-e, ha nem, akkor meg veszek tőle. Én csak a tesóm elé szeretnék majd két hét múlva kimenni a reptérre, de hogy visszafelé mivel jönnénk, azt még nem tudom.
2018. nov. 28. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem esélyes, hogy elfogadják, még ha le sincs külön írva. A múlt héten a nosztalgia villamosokon is elfogadják, pedig az sem hinném, hogy közszolgáltatás, mert arra is külön (drágább) jegy van alapból.
2018. nov. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!