Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megérné nekem minden nap...

Megérné nekem minden nap 15km-re átbuszozni a középiskolába, vagy helybeli suliban tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Akik más városba jártok középsuliba, leírnátok, hogy ennek milyen előnyei, hátrányai vannak?

2018. dec. 23. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
15 km az távolság? 35 km-t ingáztam egyirányban naponta, úgy hogy délután másfél órát kellett várnom a vonatra. Nem is kérdés, hogy megérte e.
2018. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
15 km az pillanatok alatt megvan. Kb 60 km is megvan talán 1 óra alatt. Lehet, hogy "bő egy óra", de teljesíthető. Szóval szerintem sem távolság 15 km. Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, és neked fontos lenne, akkor szerintem simán jó. Nem sok az a 15 km, most a hasamra ütök, de negyed óra alatt lehet, hogy megvan, plusz még a megállótól ha még menni kell az iskoláig, de gondolom, onnan már nem sok. Még ha pl egy órányira laksz az iskolától, akkor is túl lehet élni a koránkelést. Nekem volt olyan, amikor úgy csináltam. Szóval olyan 20-30 perc alatt szerintem simán odaérsz már az iskolába, úgyhogy most ez a pici, 15 km ne tartson téged vissza. Ez nem vészes.
2018. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*Csaknem kétóránként járnak a buszok:) Vagy pedig akár mehetsz átszállással, hátha úgy nincs annyi várakozási idő:) Szóval 15 km az nem ügy. Az hipp-hopp megvan; kettőt pislogsz,és már ott is vagy.
2018. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
15 km az semmi. Én megyeszékhelyen lakom, kertvárosi részen, innen 10 km a városközpont, és ez városon belül van. 40 km-ről is ingáztam évekig minden nap, az is meg van 1 óra alatt
2018. dec. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapvetően nem közlekedési kérdés, azt kellene vizsgálni, hogy a két iskola között milyen minőségbeli különbségek vannak, és a te igényednek, képességednek melyik felel meg jobban.

Erre viszont itt nem találsz választ, olyanoktól kell érdeklődni, akik ismerik a két iskolát és téged is.

2018. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy a te igenyeidtol és az iskolák közötti különbségtől függ, mi éri meg jobban. 15 km ingázás csak akkor gond, ha nincs közvetlen vagy megbízható atszallasos eljutasi lehetőség, hiszen akkor egyénileg kell megszervezni az eljutást.
2018. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írják, a továbbtanulást nem a távolság kellene meghatározza. Azt választanám, amelyik iskola jobb, jobban érdekel, magasabb minőségű oktatást ad. Azt választani amelyik jobban megfelel az igényeidnek, és ehhez igazodni a közlekedéssel.


Másrészt 15 km az semmi. Én is megyeszékhelyen laktam külső részen, 10+ km innen a suli, napi 1-1 óra volt. De ha lekéstem a helyi buszt akkor a sokkal messzebb lakó ismerősök hamarabb hazaértek.

2018. dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!