Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Városi bèrletet elfogadnak...

Városi bèrletet elfogadnak távolsági járatokon ha a városon belül szerinèk közlekedni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 31. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem.
2018. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Még ha ugyanaz is a járatok üzemeltetője, a helyi és helyközi jegyek, bérletek különállóak.
2018. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez ennyire nem egyszerű. Az adott település és a szolgáltató közötti szerződéstől függ, hogy a helyi bérletet elfogadják-e és ha igen, mely vonalakon/járatokon. Tehát automatikusan nem fogadjak el, de ha van erre vonatkozó megállapodás, akkor igen.


(Annyit pontositanek, hogy távolsági, tehát országos járatok esetén nem szokták elfogadni még ilyen keretek között sem, csak regionális és elővárosi járatokon m.)

2018. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 31. 12:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik városról van szó.
2018. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, Magyarországon egyedűl Budapesten van ilyen rendszer. Ott még a vasút is elfogadja a helyi bérletet, ha a városon belülész vonattal
2019. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*belül mész
2019. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2019. jan. 1. 19:15
 9/12 anonim ***** válasza:

#6-os nem jól tudja

Kb. 40 városban van lehetőség helyközi járatokat helyi tarifával igénybe venni. Ezen belül városa válogatja, hogy minden helyközi járatra jó-e vagy csak néhány kijelölt útvonalra. Ahogy az sem egységes, hogy melyik fajta jegyeket-bérleteket fogadják el így.

Ezért kellene tudni a pontos válaszadáshoz, hogy melyik városra vonatkozik a kérdés.

2019. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazából konkrétan Tatabányára gondoltam.

A kérdésem azért merült fel bennem, mert eddig mindig elfogatták a bérletet, kivéve ma.

Azon gondolkodtam hogy lehet azért mert az nem knykks busz volt, de azon is utaztam már többször

2019. jan. 2. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!