Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton lehet úgy kérni a...

Vonaton lehet úgy kérni a helyjegyet hogy ne háttal ülő legyen?

Figyelt kérdés
2019. jan. 13. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Azt be lehet tájolni, hogy a kocsi melyik végén szeretnél ülni, azt is, hogy ablaknál vagy folyosónál legyen-e a hely, de mivel a kocsi mindkét irányban besorozható, ezért azt nem lehet előre tudni, hogy melyik hely melyik irányba néz.
2019. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert a MÁV-Startnak ennél komolyabb minőségi paramétereket sem sikerül maradéktalanul garantálni - egyszerűen nem tudják előre, hogy az adott kocsi melyik irányban lesz a szerelvénybe sorolva.
2019. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk RailJetre kérsz jegyet, ahol nem nagyon szokták cserélgetni a kocsikat, akkor elképzelhető, hogy igen. Egyébként meg ahogy fentebb írták, nem lehet tudni, hogy hogyan van besorozva a kocsi.
2019. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem, de a veled szemben ülő szerintem szívesen cserél, cserébe te nem hánysz az ölébe :))
2019. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kivéve ha a szemben ülő sem bírja a hátra felé utazást.
2019. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha véletlenül velem kerülsz szembe, én szívesen cserélek veled, nekem mindegy melyik irányban ülök.

Egyébként nem isgazán értem ezt a háttal üléstől való viszolygást sok embernél. A vonat viszonlyag nagyobb távolságokat megy állandó sebességen, itt semmivel nem más érzés előre vagy hátrafelé ülve utazni. Ha a távolodó táj látványa a zavaró, akkor ne nézz ki az ablakon, olvass, nézz valamit a telefonodon, laptopodon stb.

Még egy tipp: Ha nem túl zsúfolt vonattal mész, lehet, hogy eleve vannak üres helyek, nyufodtan ülj le egy neked szimpatikusra, maximum, ha jön a gazdája, akkor át kell adnod neki a helyet. Ha a kocsi, amibe a jegyed szól zsúfolt, nézz szét a többi kcosiban, van, hoyg az szinte üres, mert sokszor a rendszer előbb egys kocsit tölt meg, és csak utána kezdi a másikba adni a jegyeket. Persze, ha ablak/folyosó/asztal melletti jegyet kérsz, azt figyelembe veszi a rendszer. Kérj alapból ablak és asztal melletti jegyet, akkor jó eséllyel viszonlyag üresebb kocsiba fog osztani a rendszer (ezek a legnépszerűbb helyek, ezek fogynak el leghamarabb).

2019. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A MÁV-nál, ahol rendszeresen adnak el nemlétező helyekre jegyeket, vagy ugyanarra a helyre két embernek? Viccelsz?
2019. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!