Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek a 17. kerületben...

Szerintetek a 17. kerületben mennyire jó a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Jó-jó, de nagyon messze van mindentől.
2019. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A kötött pálya elbírna egy alapos erősítést, bár én nem feltétlen a most preferált metrószárnyvonal meglehetősen drága kiépítésében gondolkoznék elsősorban. Inkább a meglévő vasútvonalak kapacitábővítese lenne fontos.
2019. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Azt se tudom az hol van az a kerület és hogy hívják. Ezek alapján nem lehet valami fontos hely szóval a tömegközlekedés is ritka lehet ott.
2019. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Egyik legrosszabb. Talán a 9.ker rosszabb.


Budai oldalra gyorsabban átjutok gödöllőről bkv-val.

2019. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 20 éve laktam ott. Akkor borzasztó volt.

Volt olyan, hogy több mint 1 óra volt bejutni csak az Örsre. Keresztúr városközpontban át kellett szállnom és hiába indult a 61E 1-2 percenként, volt, hogy 4-5 buszt el kellett engedni, mert nem tudtam felszállni annyian voltak a megállóban. A menetrend szerint 17 perc menetidő pedig legalább 45 perc volt a reggeli csúcsban a dugók miatt.


Szerintem azóta sokkal jobb a helyzet. Főleg, hogy nem kell fölöslegesen átszállni. De más kerületekhez képest akkor is a legrosszabb lehet.

2019. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Borzalmasan rossz, az ember a Dunakanyarban vagy a Velencei-tónál hamarabb ott van a Belvárosból indulva.

Az elővárosi vonatok legalább a Nagykörútig vagy ahhoz közeli pontig elhoznak.


A zsúfolt, lassú, csúcsban állítólag jó nagy dugóba kerülő buszok...

2019. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis az eddigi hozzászólásokból kiderült, hogy nem a tömegközlekedés rossz (pár percenként indulnak a járatok), hanem a szűk keresztmetszet miatti dugók (és a távolságok miatt) nehézkes a központba eljutni. :-)
2019. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pár percenként jár, aztán az ember 40 percet utazik az áporodott levegőjű sz.ron állva, mint a lovak. Legalábbis 40 percet akkor, amikor én járok arra, hétvégén. Állítólag dugóban jóval több.

Ekkor még csak az Örsön van az ember.

Nem a Nagykörútnál, pl Nyugati pályaudvar.

2019. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két vasútvonal is van a kerületben..vonattal 20-25 perc a Keleti. A buszos közlekedés is nagyon jó, Örsre kerületrészenként vannak expressz járatok...a Városközpontból kettő, a reggeli csúcsban három..az a kettő csúcsidőn kívül és hétvégén negyed óránként járnak, tehát felváltva átlagosan 7,5 perc (viszont általában majdnem egyszerre mennek, mert máshonnan jönnek), így legjobb esetben húsz, legrosszabb esetben negyvenöt perc az Örs, persze ez csak a legnagyobb forgalomban, reggel fél nyolc körül. Másik rész Rákoshegy, onnan a 168E jár, csúcsidőn kívül és hétvégén szintén körülbelül negyed óránként. Rákosliget-Rakoscsaba pedig 176E-276E, előbbi csak hétköznap jár, utóbbi viszont csuklós. A BKV buszok megállnak a Városközpont után (amelyik arra jár) még négy helyen...viszont a Városközpontban megállnak a Volánbuszok is, ami utána nem áll meg egészen az Örsig, ez egy jó alternatíva lehet, hiszen nincs úgy tele, és gyorsabb is. Az Örs mellett fontos megemlíteni a KÖKI-t is, hiszen szintén egy nagyon forgalmas közlekedési csomópont. A Városközpontból kétféleképpen lehet eljutni, 98 vagy 202E, előbbi lassabb, és kerülő, mert Rákoshegyen keresztül megy, utóbbival viszont körülbelül harminc perc. Reggelente (hétköznap) jár a 201E (a kettő között annyi a különbség, hogy van egy kör része a legtöbb járatnak, és más irányba mennek egymáshoz képest) így sűrűbben jár. Rákoshegyről van egy másik expressz járat is, a 98E. Hétköznap csúcsidőben (reggel és délután) jár, azt hiszem negyed óránként, és egy viszonylag gyors eljutást biztosít KÖKI-re. Összességében maga a tömegközlekedés példás, pláne ha azt nézzük, hogy a belvárostól legtávolabb eső kerület, semmi probléma nincsen a tömegközlekedéssel, jól szervezett. A probléma a közúti közlekedésben van, a lámpák nagyon lassítják a dolgokat, a kerületen kívül befelé már nem is igazán van dugó reggelente...itt viszont két közvetlen agglomerációs település (Pécel, Maglod) útjai mennek egybe, igaz 2x2 sávon, viszont ez ide nem elég..azt mondom, hogy vannak jobb, és rosszabb tömegközlekedéssel rendelkező peremkerületek.
2019. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!