Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyvezetőhöz kizáró ok a...

Balint0125 kérdése:

Mozdonyvezetőhöz kizáró ok a gerincferdülés? (mint pl. a cukorbetegség)

Figyelt kérdés
Olvastam róla, hogy többen is ezen buktak el az orvosin. Teljesen kizáró ok ez? Ha esetleg volt valaki mostanában.

2019. febr. 5. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Nem voltam ilyenen, de tök egészségesnek kell lennie, mert egyedül is el kell vontatnia több ezer tonnát akár éjjel, akár nappal. Mindig ütőképesnek kell lennie, akárcsak egy pilótának.Nem panaszkodhat, hogy fáj a háta, vagy alig lát, mert leesett a cukra..


A vonat nem játék.

2019. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy kizáró ok. Legalábbis régebben az volt. (gőzösök, régi típusú dízelek jártak még akkoriban)

A kemény rugózású gépek amúgy is igazgatták a csigolyákat, ezeken kellett 12-16 órát tölteni.

Ma már rövidebb az egyfolytában eltöltött szolgálati idő, és a gépek is korszerűbbek.

De azóta van olyan, hogy motorvonat-vezető.

Az valamivel kényelmesebb, könnyebb, már nők is művelik ezt a szakmát, ők pedig fizikálisan gyengébbek, általában.

Talán meg kéne próbálni.

2019. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem kizáró ok!
2019. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség nem kizáró ok, édasapám cukorbetegként mozdonyvezető volt
2020. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!