Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért járnak egyre többen...

Miért járnak egyre többen autóval más alternatíva helyett?

Figyelt kérdés

Vidéki városok is borzalmasan túlterheltek már, alig akad egy-egy üres parkoló.

Lassan már ha fizetős parkolóba akarok megállni sem tudok.

Miért nem használnak az emberek tömegközlekedést? Biciglit?



2019. febr. 6. 09:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a mi városunkról tudok nyilatkozni.

Munkába járni nem lenne rossz a jelenlegi lakhelyem és a jelenlegi munkahelyem között. De vannak olyan nem külvárosi, eldugott részek, ahova alig jár busz. Más nincs, csak busz. Bármi mást nem, vagy nehezen, kényelmetlenül lehet elintézni. Pl. bevásárolni. Normális, nagyobb üzlet nincs a közelben, kis boltok vannak, amik drágák és nincs is jó választék. Vagy munka miatt rendszeresen időközönként másik városba is kell mennem. Az nagyon körülményes lenne autó nélkül.

Kerékpárutak nincsenek, konkrétan 0 km a városban a kerékpárutak hossza, az autók között életveszélyes, és nem is túl egészséges, ráadásul nem egy lapos terület, szóval nem egyszerű. Irodában dolgozom, ahol normálisan meg kell jelenni, ez esőben, sárban, hóban, vagy ha meleg van, izzadtan nem menne.

Napközben is járok megbeszélésekre, találkozókra. Tömegközlekedéssel nem tudnék időre odaérni. Ritkán jár, kimarad. Vagy ott lennék sokkal előtt, amit nem illik, vagy elkésnék.

Egyébként volt így, amikor pl. szervizben volt az autó. Nem volt egyszerű. Sokszor inkább gyalogoltam, mint hogy a tömegközlekedést válasszam. Azt jobban ki tudtam számolni, hogy időre érjek oda.

2019. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Büdös buszokon , nem azért, de a utastársak szagosak, veszélyes még nappal is a megálló az arcok miatt, és a bicaj meg nem jó mert elüthetnek és nincs kaszni ami megvédne. Elektromos Smart kellene :) az a megoldás.
2019. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 D. Brasco ***** válasza:
82%
Azért nem használnak az emberek biciglit mert olyan közlekedési eszköz nincs,maximum bicikli!Ahhoz viszont nincs elég bicikliút,vagy ha van az is olyan minőségű,higy hagyjuk is......a tárolásuk sem különösebben megoldott!Ráadásul erősen időjárás függő a használata!
2019. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

A tömegközlekedést elég jól leépitették, talán csak Budapest és a megyeszékhelyek a kivételek, de ott is lehet nem kevés kifogást találni a szolgáltatás minőségében.

Az is tény, hogy el is vannak kényelmesedve az emberek, beülnek az autóba, és a célnál akar megállni, már az sem tetszik, ha néhány száz métert gyalogolni kénytelen.

Vissza térve a tömegközlekedésre, az gazdaságilag is hibásan van kalibrálva, az idő is pénz, nem szeretnek sokat várni egy-egy játatra, és az sem biztos, hogy olcsóbb, mint az üzemanyag költség, ha a család több tagja is utazik.

Három embernek 40-50 kilométerről busszal beutatni a megyeszékhelyre, ott tovább tömegközlekedni, drágább, mint autóval bemenni, fizetni a parkolásért, és amikor végeztek, haza kocsikázni, és várni sem kell a következő járatra.

A megyeszéklelyeken sokan tömegközlekednek, de ott rengeteg a vidéki autós is.

2019. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

1. Mert a bérek mennek felfelé, tehát egyre többen vehetnek egyre több autót.

2. Nem csak autót, hanem házat is egyre többen tudnak venni, a jó áron eladó házak pedig egyre messzebb vannak a városközpontoktól.

3. Mert az autó még mindig státuszszimbólum, bizonyos rang/anyagi helyzet mellett KELL egy autó. Ha nem kell, akkor is. És mivel a bérek emelkednek, egyre többen érik el azt a bizonyos anyagi helyzetet.

4. Mert évente 100 milliárdot költünk közútfejlesztésre, miközben a MÁV még mindig 1980-as kocsikkal jár. Lassan nincs olyan országos, távolsági viszonylat, ahol ne lenne gyorsabb az eljutás autóval, mint vonattal.

5. Mert nagyon magasak az autó fenntartási költségei az üzemanyaghoz képest, ha már van egy saját autód (márpedig van, lásd 1-4. pont), akkor sokszor megéri azt használni a tömegközlekedés helyett.

6. Mert semmilyen értelmes forgalomcsillapítási intézkedést nem lehet keresztülvinni, mivel a politikusok is autóval járnak.

7. Mert a reklámok elhitetik az emberekkel, hogy létezik környezetbarát autó, így a lelkifurdalás elűzéséhez elég, ha veszel egy Euro 6-os motort. Zöld rendszámnál pedig már glóriát is képzelhetsz a fejed köré.

8. Mert a magyarok pénzügyi és fogyasztói tudatossága elég rossz, sokan erőn felül, vagy a valós költségeket ki sem számolva vesznek autót.

2019. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%

Mert a tömegközlekedés egy kalap fos....


Nálunk rengeteg buszjárat van viszont csak a szomszéd városba ehet eljutni így 10 percenként. Ha a másik irányba mennénk egy faluba, vagy más kisebb településre oda már ritkább a járat. Sőt olyan falu is van innen nem messze ahová napi szinten 5 busz járat indul, hétvégén meg csak kettő! Ha egy távolabbi nagyvárosba akarok eljutni akkor busz napi 3 szor indul innen, vagy másik busszal be egy másik városba ami plusz 40perc utazás és ott felszállni arra a buszra aminek a menetideje hosszabb mert más útvonalat érint tehát egy olyan út ami autóval maximum másfélóra busszal több mint 3 óra... nem mindegy. Itt a városi közlekedés városon belül nekem gyalog nem probléma mert közel van minden, de akik messzebbről járnak a kertvárosi részről ők többnyire biciklivel vagy gyalog, esetleg motorral oldják meg. De van aki csak autóval tudja megoldani.

De ha a szomszéd városba megyek be akkor én is csak autóval mert azzal gyorsabb, kényelmesebb és árban nem több mint busszal eljutni oda. A parkolási díj már más kérdés általában ingyenes helyeken állok meg és onnan gyalogolok. De ha olyan helyre megyek akkor kifizetem a parkolást de mégsem vagyok menetrendhez kötve idővel és ha ügyeim intézése után gondolok egyet akkor beülök kávézni valahova, vagy ha van valami üzlet a közelben benézek oda, vagy akármi, nem lesz az hogy buszhoz siessek ami persze mégtöbb idő.

Munkába csak télen járok autóval. A munkahelyem városon kívül van egy ipari parkban, céges buszjárat van de túl korán indul plusz hatalmas köröket tesz ami lényegében elvesz 40 percet a pihenőmből holott autóval 12 perc alatt beérek kényelmesen. Amikor jó idő van akkor motorral járok.

2019. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

De jó, hogy a vonat is szóba került :D

Régen imádtam Budapestre vonatozni. Megjelentek az IC-k, gyors volt, tiszta, kényelmes, egyszerűbb volt, mint autóval.

Most így több mint 20 évvel később, majdnem 1 órával lett több a menetidő, mint anno!!!! Ez azért nonszensz. Ráadásul már kb. 5 éve nincs is normális közvetlen járat, még az IC sem közvetlen. Mindig valahol át kell szállni, buszra. Egy kalandtúra, vagy inkább túlélőtúra, és persze sohasem pontos. Hihetetlen ez a visszafejlődés.

A vasúti közlekedés és helyi, helyközi közlekedést kéne fejleszteni, akkor azt választanák az emberek. De amíg nem fejlesztik, nem fogják direkt szívatni magukat az emberek, inkább beülnek a kényelmes autóba.

2019. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%

azért mert a biciggli sokaknak félelmetes, és sokszor elég szar rajta az idő:)

de szállj át te bicigggglire és akkor nem kell parkolóhelyet keresned. mutass példát.

az autó vidéken az alap közlekedési eszköz sak az nem jár vele ki még túl fiatal, annyira beteg, hogy nincs jogsija, vagy nagyon csóró.

pesten el lehet lenni kocsi nélkül, mert baromi jó a tömegközlekedés.

2019. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

"Most így több mint 20 évvel később, majdnem 1 órával lett több a menetidő, mint anno!!!! Ez azért nonszensz. Ráadásul már kb. 5 éve nincs is normális közvetlen járat, még az IC sem közvetlen. Mindig valahol át kell szállni, buszra. Egy kalandtúra, vagy inkább túlélőtúra, és persze sohasem pontos. Hihetetlen ez a visszafejlődés."


Inkább az a hihetetlen, hogy erről azt hiszed, hgy valaki elhiszi, arról már jótékonyan hallgatsz, hogy melyik vonalról is van szó. Mert akkor kiderülne, hogy se átszállni nem kell maximum egy pályafelújtás miatt se nem lett órákkal lassabb.

2019. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert akármennyire drága, még a legszakadtabb kisautó is sokkal komfortosabb, kényelmesebb mint a tömegközlekedés.


Vidékre utazás:

- Autóval háztól házig 2 óra.

- Oszkár telekocsival +1 óra hozzájön mert nem háztól házig visznek. Plusz ki tudja ki ül a volán mögött, saját magamban viszont megbízok.

- Vonattal 3-4 óra csak a vonat. Járulékos utazásokkal 5-6 óra.

- Busz dettó, és még kényelmetlenül szűk is.


Legutóbb kirándulni voltam Balatonnál. Csomagtartóba bedobtam 1 zsák csere ruhát, felét nem tudtam volna elvinni ha vonatozom. És 3 óra helyett 1,5 alatt odaértem.


Vagy csak egy szimpla bevásárlás is mennyivel kényelmesebb, ha nem a buszon kell 3 szatyorral szenvedni a sok bunkó lökdösődő között, hanem csak bedobok mindent hátra és hazagurulok.


Na meg tömegközlekedés:

- Ugyanúgy elakad a dugóban.

- Bunkó, büdös, koszos utastársak.

- Nem tudok kényelmesen leülni, mert baromi szűkek a székek. Arról nem is beszélve, mikor könyökkel, táskával verik a fejem a bunkók.

- Tömegnyomor van, lökdösődés, le fel szállásnál katasztrófa, mert véletlenül nem várná meg a mami, hogy a tömeg lejöjjön a buszról.

- Fűtés nyáron van, klíma meg télen.

- Sok beteg, göthös ember. Igazi fertő. Üvöltöttem már le utastárs fejét, mikor simán rám köhögött és az arcomon éreztem a nyálát lecsapódni.

- Sok a szélsőséges egyén, mindenre vigyázni kell, egyszer nem figyelsz már ki is vették a táskádból a cuccaid.

- Sokan állnak neki zenét bömböltetni. Még fejhallgatón át is a tüc-tüc szól, amihez nem feltétlenül van ingere az embernek este hazafelé.

- Megállók katasztrófák. Főleg ha esik egy kis hó aztán még akkor is jeges, mikor mindenhol máshol már elolvadt.


Vidéken, vagy Bp külső részein meg kifejezetten igazítanod kell magadhoz a tömegközlekedéshez. Jó esetben óránként jár, időben kell indulj, érkezz, vagy várni kell. Kocsival beülsz, ott vagy.


Amit kocsiban szeretek:

- Sokkal rövidebb utazási idő.

- Kényelmesen elférek, tudom hogy az ülésben csak én ültem és nem egy csöves ürítésébe ülök bele.

- Nem lökdösnek, nem dumálnak.

- Saját zeném szólhat, vagy lehet csend is.


Tény, hogy nem gazdaságos egyedül furikázni, de ha akarok meghirdetek Oszkáron utazást és elviszek 2-3 embert. Na meg ahogy írják, ha már megvan az autó, akkor ugyanúgy fent kell tartani, a benzin önmagában meg nem feltétlenül jön ki többre, mint a tömegközlekedés.

2019. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!