Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Legjobb, legszebb, leghasznosa...

Legjobb, legszebb, leghasznosabb budapesti busz és villamos vonal szerintetek?

Figyelt kérdés

Melyek a kedvenc vonalaitok?


Nekem buszból a 30-as a kedvenc:) Szerintem nagyon változatos vonal, a város sok arcát mutatja meg, miközben végigmegy rajta az ember és viszonylag gyorsnak is mondható a nagy távolság ellenére.


Villamosból a 47-es a kedvencem. Keveset utazom rajta, de mindig tud valami újat mutatni. Főleg a Deák-Móricz közötti részét szeretem a Szabadság-híddal. A Ganzok rajta pedig még megdobják az élményt.



2019. febr. 9. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem buszok közül a legszebb a 16, 16A, hiszen végigmegy a Budai Váron. A kedvenc viszont azért a 34,134, mivel ezeket napi szinten használom.

Villamosoknál a 2-es a legszebb, viszont az 1est használom a legtöbbet, és a mostani meghosszabbítással, akár többet is fogom.

2019. febr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es villamost én is szeretem, egyik kedvencem még a 200E busz (ronda helyen megy, de reptér van a végén, és repülőb*zi vagyok). 15-ös busz is szép helyen megy a belvárosban.
2019. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az 1-es villamost szeretem. Mellette nőttem fel, lakom most is és helyekhez, dolgokhoz kötődő vagyok.


Amúgy az 1-es sűrűn jár, gyors és a déli részei valahogy nem is annyira zsúfoltak.

Hétköznap napközben fura alak is mérsékelten van vagy nincs is.

Jó hosszú, a harántirányú járatok alapból is hasznosak (lásd mindegyik forgalmas), összekötik a legfontosabb, sugárirányú viszonylatokat.

2019. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2-es villamos, igazi városnéző villamos.

A 41-es villamos is páratlan, ami keresztülmegy Óbudán, majd a Duna parton, végül kiér a kamaraerdőre, ezen az utolsó szakaszon tisztára olyan, mint valami vidéki mellékvonal.

Buszból a 110-est szeretem, ami átszeli a pesti belvárost, az Erzsébet hídon átérve meg lehet csodálni a Gellért hegyet és a Várhegyet, majd végül felkapaszkodik az Orbán-hegyre és a végállomásáról gyönyörű panoráma nyílik a városra.

A 60-as villamos (fogaskerekű) is nagy élmény a járművek és a szép kilátások miatt.


A leghasznosabb villamos a 4-6-os, ami brutál nagy forgalmat bonyolít le. Elég gyors, sűrűn jár, ráadásul egész éjszaka is jár.

A leghasznosabb busz meg egyértelműen a 200E, ami az egyetlen tömegközlekedési eszköz a reptérre.

2019. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Legjobb buszvonal: 5,9

Legszebb: 212, 250

Leghasznosabb: 99

villamos vonal: 3, 2, 4-6.

2019. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: a 100E is jár a reptérre.
2019. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Legszebb: 41-es villamos, főleg a kamaraerdei és a Duna-parti szakasza miatt. Buszt most hirtelen nem tudok mondani, nekem személyes kedvencem a 99-es, mert a város összes arcát megmutatja. Bár szoktak rajta lenni fura alakok.

Leghasznosabb egyértelműen a Rákóczi úton közlekedő buszcsalád és a 4/6-os villamos.

2019. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 a 100E különjegyes, meg állítólag zsúfolt is, azért preferálják sokan a 200E-t. az igaz, hogy nem az egyetlen.
2019. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!