Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Keleti pu és környéke mennyire...

Keleti pu és környéke mennyire biztonságos este 9-10 körül?

Figyelt kérdés
Ott fogok lakni albérletben és érdekelnének a tapasztalataitok, köszi :))
2019. febr. 22. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Pályaudvarról van szó ami vonzza a zsebtolvajokat. Éjszaka lehetnek a környékén bandák akik néha kötözködnek is. Este 9-10 körül még nincs gond, a zsebtolvajokra kell figyelned.
2019. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, ne privátban írj.

Válaszolok arra amit kérdeztél azzal kapcsolatban, hogy este 9-10 körül vannak-e emberek arrafelé az utcán.


Soha ne nyugtasson meg az, hogy nem vagy egyedül az utcán. Sokszor volt rá példa (nem a Keleti pályaudvar környékén!) hogy valakit megtámadtak fényes nappal egy forgalmas helyen, elvették tőle a táskáját, értékeit, és a tömegből mindenki csak nézte, hogy mi történik, közbeavatkozni senki se akart. Budapesten kora este történt az 1-es villamoson olyan, hogy egy utas megtámadott egy idős férfit. Senki nem avatkozott közbe, a támadás után gond nélkül leszállt és elmenekült a tettes.

2019. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Mivel maga a környék nem egy külvárosi periféria, így nem veszélyes.
2019. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Ó, 41 százalékos barátom, néhány elszigetelt esetből kell ám általánosítani... Igen, előfordulhatnak egy nagyvárosban bűncselekmények. Még ha azt is vesszük, hogy a pályaudvarok az elérhetőségük miatt jobban vonzzák a félvilági alakokat, akkor sem mondanám a Keletit veszélyes helynek. Természetesen a nagyvárosokban elvárható általános elővigyázatosság (értékek elrejtése, zsebtolvajlás elleni védekezés, gyanús csoportosulások és sötét helyek kerülése) fontos ott is, de félni, rettegve kelni át a környéken egyáltalán nem kell. Én korábban a VI. kerületben laktam és szinte naponta fordultam meg az időközben részben áthelyezett Garay utcai trolivégállomason, késő este is. Soha egy balhét nem láttam vagy éreztem magamat a legkevésbé sem fenyegetve. Sőt, kis híja volt, hogy ne ott vegyek lakást!
2019. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

A második válaszom nem a Keleti pályaudvarról szólt és nagyon tanulságos dolgot írtam le benne. Ha ezt 0 százalékra lepontozással jutalmazzátok, az nem az én problémám.


Ti tényleg elhiszitek, hogy ha vannak emberek az utcán, vagy a villamoson, akkor már biztonságban vagytok, mert ők majd megvédenek titeket, ha valaki le akarja tépni a vállatokról a táskátokat, vagy ki akarja szedni a telefonotokat a kezetekből? Nagyon naivak vagytok. Az a jellemző, hogy senki se meri visszatartani a támadót és megakadályozni abban, hogy elhagyja a helyszínt. Tanúskodni önként pedig még inkább nincs kedve senkinek, mert akkor járkálhatnak a rendőrségre. Lehet hogy a vidéki városokban ez nem így van, de a fővárosra ez a jellemző sajnos.

2019. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Én napi szinten ott megyek el évek óta ilyen tájban. Sose féltem. Szerintem nem veszélyesebb mint budapest bármely másik része. De ettől persze még ott kell lenni és körültekintően közlekedni mert tele van alja néppel.
2019. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló! Te nő vagy vagy férfi?
2019. febr. 23. 13:17
 8/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
64%

Keleti az egy pöcegödör, a környező utcákkal együtt (Bethlen, Verseny, stb.). Közlekedés és infrastruktúra nagyon jó, amúgy hemzsegnek a dakoták és a seftelő románok. De legalább olcsó a cigi.

Megvédeni senki sem fog, mert O1G törvényei a bűnözőt védik. Ha el akarják venni a táskádat, én odamegyek, és beverema hülyegyerek fejét a betonba, akkor hónapokig járhatok bíróságra,kapok egy felfüggesztettet, ugrik az erkölcsim...

Nem azért nem megyek oda, mert ne tudnék kiütni vagy lerúgni a buszról egy tetves kokerót, hanem azért, mert a törvény egy kalap kaki.

2019. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. Sok ember, kamerák, rendőrök, vasútőrök.... Nem fog senkit bántani, max a zsebesekre kell figyelni.
2019. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátom lakott a keletinél, így igen gyakran megfordultam ott. Volt, hogy késő este is sétáltam arra, de soha semmi atrocitás nem ért és nem is láttam ilyet.
2019. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!