Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha H6-os HÉVVEL mennék minden...

Ha H6-os HÉVVEL mennék minden nap Szigetszentmiklósról Soroksárra, akkor tényleg 2 bérletet kell vennem egy 9 580 forintosat és egy 9 500 forintosat?

Figyelt kérdés
Vagyis összesen majdnem havi 20 000?
2019. febr. 23. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Nincs rá mód, hogy egy 15 km-es bérlettel utazz ezen a szakaszon, közigazgatási határig lehet csak bérletet váltani.
2019. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát ez elég szemétség...
2019. febr. 23. 08:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Most utánanéztem, mert engem is sokkolt a dolog, tényleg ennyibe kerül egy HÉV-bérlet. Nagyon gáz. bár nem tudom, lehet, hogy ebben már a fővárosban is utazhatsz, őgy azért szerintem reális, feltéve, ha ez az összes környéki vonalszakaszra érvényes x km.es körzetben, nem csak a H6-ra, még akkor is, ha azt használnád a legsűrűbben.
2019. febr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De a helyközi bérleted árának 86 százalékát köteles téríteni a munkáltatód, ha munkába járásra használod azt. A budapesti helyi bérletre nincs ilyen kötelezettsége - sőt, jó alaposan meg is adóztatnák érte.
2019. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Megjegyzem, az én közlekedéspolitikám egészen más lenne: drasztikusan lecsökkenteni a tömegközlekedést, és a színvonalat emelni a kerékpározással együtt, míg az autózás díját emelném főleg a városokban.


Családtámogatást sem autóval, hanem ingyenes tömegközlekedéssel ösztönözném, ha már ezt a megközelítést nyomjuk.

2019. febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Igen, ez ennyi. Horribilis ára van, ezért blicceltek sokan, hogy csak akkor vettek jegyet Bp-n kívülre a kalauztól, ha az épp jött. Legalábbis a H5-ös vonalon ez volt a szokás. A munkáltató meg csak akkor téríti a bérleted árát, ha rendesen be vagy jelentve. Ha nem, akkor cseszheted. És a legizgalmasabb eset az, ha megvennéd a bérleted, de pont azután hülyül meg az automata, hogy fizetni már fizettél, de bérletet még nem nyomtatott cserébe. Akkor várhatsz a pénzedre 30 napot, illetve fizetheted ki újra egy másik automatánál.
2019. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A MÁV-HÉV tervezi, hogy amint lejár a BKK-val a szerződése (talán az idei év végén) a tarifarendszerét integrálja a MÁV-Start rendszerébe.
2019. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az lenne a legértelmesebb.

Mondjuk akkor az az abszurd helyzet is előállhatna, hogy a csepeli HÉV-et csak BKV-bérlettel használják.

2019. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!