Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miskolcon van ráció a 3-as...

Miskolcon van ráció a 3-as villamosról?

Figyelt kérdés

2019. márc. 8. 20:26
 1/6 A kérdező kommentje:

Véletlenül elküldtem :D szóval a "..villamos-ra".


Illetve, az egyik videó alatt egy kommentben láttam, viszont semmi érdemi információt erről nem találtam.


https://www.youtube.com/watch?v=JPufwTBv_Tc&lc=Ugh1Y7X0gNlAo..


"Jön a 3-mas villamos. a Miskolc 2020 program keretében! :)"

2019. márc. 8. 20:27
 2/6 Legális Technocol ***** válasza:
100%

Nincs. Hosszabb távon egy repülőtértől egyetemig tartó (észak-dél) irányú vonalnak lenne értelme, első szakaszban ezt meg lehetne valósítani az autóbuszállomás - Avas között és ezt lehetne tovább bővítgetni, de gondolom érződik, hogy ez legalább egy jó 10 éves terv. Annak nem volna értelme, hogy a halott városrészbe (bocs Diósgyőr) járjon még egy villamos.

De hát a helyi közlekedésfejlesztés nagyban függ attól, hogy hova települnek végül az ipari parkok (és hogy mekkora cégeket sikerül becsábítani) és mi lesz a reptérrel.

2019. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is hasonlóan látom, mint Te, én sem látnám értelmét a régi 3-as felélesztésének.


Ellenben az É-D irányú villamos vonal(ak) buszokat is kiválthatnának akár.


Szeretek eljátszani a gondolattal, hogy akár a főúton végigmenő pl HCM/Auchantől induló és mondjuk a Reptérig közelekedjen vagy pl (nem tudom milyen a helyzet a másik oldalon) Martinkertváros(hosszabb távon akár Szirma)-Reptér között. Vagy mindkettő.


Akár fejlesztésekkel, lakóparkok építésével délre. Pl az 1-2-es ne Hurokba végződjön, menjen be a Tiszai alá, akár ezek mellett mehetne el a martinkertvárosi, szintén az alagútban. A Tiszai előtt meg lehetne egy szép tér/park


Gömörire is befuttatnám a Nyíregyi-Újhelyi-Hidasnémetis-Szerencsi személyvonatokat pl. Úgyis a Tiszai lenne a forgalmasabb, az IC-k miatt, de a Gömörire is ráférne az élet. Akár innen indulhatnának az Abonyi-Újvárosi személyek is.


A Lufthansa most ugyebár Miskolcra megy, gondolom akkor csak fel lesz újítva a Reptér, illetve csak észak felé megy.. -tudom, hogy a hajtóműhöz nem szükséges az egész gép.. de nem tudok róla semmi konkrétumot.

2019. márc. 8. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Mint tramtrain, mindenképpen, önmagàban viszont aligha. Avas sem adná ki a szükséges utasforgalmat, hát még a többi lehetséges terület.
2019. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miskolc 2020-as tervében benne volt a Repülőtértől az Egyetemvárosig közlekedő villamosvonal, az nagyjából 100% hogy ebben a ciklusban ez nem fog megvalósulni és szerintem később se.

Én inkább a tram-train rendszerben hiszek, vagyis azt tudnám a legjobban elképzelni, mégpedig egy Kazincbarcika-Tiszaújváros vonalon.

2019. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon láttam még dombra felmenő villamost, az tipikusan buszközlekedésre való útvonal. Persze menő lenne, mert mi lehetnénk Magyarország San Franciscója :D ott van ilyen "hegyivillamos".

A Lufthansának nem sok köze lesz a reptérhez, még ha aszfaltos futópályájú lenne, akkor esetleg, de ilyen kis sportreptér nekik mire lenne jó?

2019. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!