Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Tatra T5C5 villamoson...

A Tatra T5C5 villamoson mostanában miért hajtogatják be magukat az emberek a szűk helyre a másikkal szemben?

Figyelt kérdés

Ezen a villamoson őrült kicsi a lábtér a szemben levő üléseknél.

Ha 2 ember normál módon beül, koppanásig hátra kell tolniuk magukat, amelyikük széke alatt nincs doboz (homokszóró, emeléshez eszközök azt hiszem), annak be kell húznia a lábát maga alá, mert alapból a 4 lábfej nem fér el. Ha koppanásig hátraül az ember, akkor nemhogy nem tud hátradőlni, hanem kvázi előre dől, úgy nyomja a háttámla.

Marha kényelmetlen és még így is egymás intim szférájába kerülnek.


Régebben, 5-10 éve még fordítva ültek be a másikkal szemben, hogy elférjenek. Persze, ha nem volt tömött a villamos és nem volt tele álló emberrel.

Manapság meg már majdnem mindenki beül rendesen, meglökdösi a lábamat és beül. Akármennyi csomaggal vagyok, akármi van, akármennyire üres a villamos és talán máshol is van még ülőhely.


Remélem, érthetően írtam. Ezt kb inkább lerajzolni kell.


2019. márc. 12. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet nagyon le akar ülni és nincs máshol hely, vagy az messze van.
2019. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván van egy olyan tendencia, hogy egyre többen beülnek az ablak mellé, hogy az utánuk érkezőknek ne kelljen átmászni rajtuk. Én ugyan bunkó vagyok és a folyosó felőli ülést foglalok el, hogy megválogathassam, kivel kerüljek ilyen közeli kapcsolatba, de megvan rá az okom, mert nem csak jól ápolt utastársak vannak. De egyre többen gondolják ezt másképp. Emiatt akkor is ablakhoz ülnek, ha ott szemben már van valaki. És hidd el, nem tudják, hogy ez most épp egy Tatra villamos és kevés a lábtér - ok egy szabad ülőhelyet látnak ott és kész. Más kérdés, hogy én inkább állnék, minthogy bepréseljem magamat, bár van az a tömeg, amikor ez is mindegy.
2019. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert így érzik jónak.

Ennél bonyolultabb megfejtés nincs mögötte.

De megértem a lelkivilágodat akkor is, ha szerinted előtte az emberek összegyűltek egy hatalmas csarnokban és kézfeltartással megszavazták előre, hogy mostantól így fognak ülni.

2019. márc. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez főleg az egyes üléssor, tehát nem egymás mellett ülnek az emberek.

És régen fordítva, oldalasan ültek le valakivel szemben, mert normálisan, szemben leülve nem lehet emberségesen elférni.

2019. márc. 12. 15:05
 5/7 A kérdező kommentje:
2019. márc. 12. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most is oldalasan szoktam beülni, és Budán kb. mindenhol ezt látom.

(Pesten meg nem utazom T5C5-el, csak TW-vel, KCSV-vel meg CAF-al, ott nincs ilyen gond.)

2019. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azokon azért jobban el lehet férni szemben.



Akkor pesti szokás?


A kérdés kiírása óta is szemben ültek be a legtöbben és nekem kellett kifordulnom.

2019. márc. 18. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!