Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sopron-Bécs útvonalra hogy...

Sopron-Bécs útvonalra hogy lehet vonatjegyet venni?

Figyelt kérdés

Sopronból szeretnék majd továbbmenni Bécsbe. Néztem a Máv oldalát, ott nem lehet erre a szakaszra (online) jegyet venni. Arrafelé a Gysev közlekedik inkább, de ott sem tálaltam menetrendet vagy jegyvételi opciót, mert átirányít a Máv oldalára.

Az ÖBB működő képesnek tűnik, oldala szerint van is közvetlen járat. Azonban ezzel bizonytalan vagyok, hogy megvegyem-e, mert elég drága és nem tudom hogy hogyan fogadják el diákom...


Ti hogy közlekedtek arrafele? :D



2019. márc. 16. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi utazásra nincs diákkedvezmény.
2019. márc. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sopron állomás az osztrák vasúthálózatnak is része, tekintve azt a különleges helyzetet, hogy az ausztriai Deutschkreuz vasúton csak Magyarországon át érhető el. Ennek megfelelően Sopron a VOR, a Bécs környéki tarifaközösség egyik megállója is. Az ÖBB oldala jó kiindulópont, de a VOR oldalán is érdemes nézelődni, mert elég sok kedvezmènyes kombinációt lehet talàlni.
2019. márc. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
57%
Nézd meg az Oszkár (telekocsi) oldalát. vagy a Blablacar-t. Nagyon sokan hirdetnek utat, ahogy néztem, már ezer ft-tól átvisznek Bécsbe. Ha szerencséd van, találsz szimpatikusat, ami jókor visz jó helyre :). Jó utat!
2019. márc. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden információt!
2019. márc. 16. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
ha meg vonatozni akarsz, személyesen jegypénztárban vagy máv-irodában tudsz nemzetközi jegyet venni. az öbbt ne használd ha nem muszály, triplája a magyar áraknak.
2019. márc. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A GYSEV oldalán vannak információk: [link]

Jegyet online nem tudsz venni, csak a soproni nemzetközi pénztárban vagy a vonaton: "VOR menetjegy legfeljebb 1 órával a vonat indulása előtt váltható. A jegy kizárólag a soproni nemzetközi menetjegypénztárunkban kapható. A pénztár nyitva tartási idején kívül a vonaton vásárolható meg a menetjegy. A vonaton csak euróval történő fizetés lehetséges."

2019. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!