Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A csepeli HÉV Kálvin térig...

A csepeli HÉV Kálvin térig való meghosszabbítása esetén nem lesz kicsi a csepeli járműtelep kapacitása? Főleg ha megépül az 5-ös metró?

Figyelt kérdés
A szigetcsúcsra lehetne új járműtelep építeni, a mai végállomás helyén lehetne p+r parkoló?

2019. márc. 23. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a ráckevei HÉV-vel is össze lenne kötve a tervek szerint, szerintem nem kellene Csepelen elhelyezni az összes járművet.
2019. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az is igaz.
2019. márc. 23. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Igen, a város egyik legértékesebb telkén kellene járműtelepet èpíteni, amit amúgy menetrendi megfontolásokból is érdemes ugye mindig a vonal külső végéhez telepíteni. Nem tűnik jó ötletnek.
2019. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Szigetcsúcson inkább egy modern városrészt kéne építeni, bár ezt valószínűleg már a szennyvíztisztító nagyon okos odatelepítésével elcseszték. Főleg ha megvalósul a közvetlen belvárosi kapcsolat, akkor az egy nagyon értékes terület lenne. Járműtelepnek a Közvágóhídnál lévő nagy üres placc szerintem jó lenne, bár a vasútvonal ott bezavarhat, de azért talán nem megoldhatatlan feladat. Egyébként merem remélni, hogy az Astoriáig hosszabbítanak, ha hosszabbítanak, hogy meglegyen a kapcsolat az összes metróhoz. Ne azon a párszáz méteren múljon már. A csepeli végen is illene amúgy Csillagtelepig kivinni a hévet vagy metrót a jövőben.
2019. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Soha nem fogják a Kálvin térig meghosszabbítani a HÉV-et, az 5-ös metróról már nem is beszélve.
2019. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Soha nem fogják a Kálvin térig meghosszabbítani a HÉV-et"


Soha ne mondd, hogy soha, de amúgy igen, ez a legreálisabb forgatókönyv.

2019. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is azért javasoltam a szigetcsúcsra mert a szennyvíztisztító miatt már nem biztos, hogy valaki oda akar irodaházakat , és lakásokat építeni. Azt nagyon elrontották. Ha nyitva van a HÉVen az ablak olyan sz@rszag jön be, hogy rám jön a hányinger.
2019. márc. 23. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még ott soha nem éreztem semmi büdöset, legalábbis kintről.


Jah amúgy a Szigetcsúcs beépítése az örök ígéret kategória lassan, ahogy a HÉV-hosszabbítás is. Utóbbi valahogy minden választás közeledtével előkerül, valójában már annak is örülnének az utasok, ha nem nosztalgiavonatozniuk kéne. Ez persze az összes HÉV-vonalra áll, de a csepelire a leginkább, mert azok az MIXa-k tényleg nagyon ramaty állapotban vannak már.

Egyelőre szerintem arra sincs világos elképzelés a döntéshozóknál, milyen paraméterek mentén kellene új járművekben gondolkodni.

2019. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!