Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton a kalauznak mit kell...

Vonaton a kalauznak mit kell mondani, ha nem az állomáson vettem jegyet a pénztárból?

Figyelt kérdés
Tehát ha tőle szeretnék venni jegyet, akkor csak azt kell mondanom, hogy meddig megyek vagy azt is mondanom kell neki, hogy hol szálltam fel? (mondjuk ez már akár hazugság is lehetne, mivel bizonyítani nem nagyon lehet) És nem szól érte, ha lett volna lehetőségem venni az állomáson, de inkább nem vettem?
2019. márc. 25. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állomáson lehet venni, akkor ott kell venned.

Különben pótdíjjal jár a kalauznál a jegyvétel.

2019. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2019. márc. 25. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt is mondani kell, hogy hol szálltál fel, különben honnan adná a jegyet? :D

Ha a felszálló állomáson volt működő jegypénztár, akkor megbüntet.

2019. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt is mondani kell, honnan kéred a jegyet, hacsak nem rögtön felszállás után jön, és látta, hogy ott szálltál fel. Olyan indulási megállót mondj, ahol nincs éppen jegykiadás, különben 2600 Ft pótdíjat is felszámol a kalauz. Vannak kalauzok, akik ilyen esetben eleve szólnak, hogy inkább más megállótól adnák ki a jegyet, hogy ne legyen pótdíj.

Az állomások között itt lehet keresni: [link]

Érdekes kérdést vet fel, hogy szabálytalan-e, ha olyan állomáson szállok fel, ahol volt jegykiadás, de nem volt időm jegyet venni, ezért felszállok a vonatra, és a kalauztól egy korábbi megállótól kérem a jegyet, ahol tudom, hogy nincs jegykiadás. Vagyis a jegyet hosszabb távra veszem, mint amin utazom, így viszont nem kell pótdíjat fizetnem. Belekötjet-e kalauz, hogy "de láttam, hogy nem ott szállt fel" alapon. A kérdés persze elméleti, amióta bevezették a 10 % kedvezményt, mindig a Vonatinfó appon veszem a jegyet, akár van az állomáson jegykiadás, akár nincs.

2019. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!